۶۰ درصد بودجه شهر اندیشه صرف عملیات های عمرانی می شود

شهریار- شهردار اندیشه گفت: ۶۰ درصد بودجه شهر اندیشه صرف عملیات های عمرانی می شود.

بهروز کاویانی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص انجام پروژه های عمرانی متعدد در این شهرستان اظهار اشت: یکی از شاخص ترین پروژه عمرانی این شهر محور پیاده راه در حد فاصل میدان آزادی تا میدان شهدای گمنام عملیاتی است که هدف اصلی آن ترغیب مردم و شهروندان به استفاده از دوچرخه به جای وسایل نقلیه و ماشین است و در این طرح ها در پی آن هستیم که این مسیر اصلی کاملا عاری از خودرو شده و مسیری سبز بدون آلایندگی شود؛ در پیرامون آن نیز مبادی فروش اغذیه و مایحتاج مردم را فراهم خواهیم آورد.

وی اظهار داشت: خدمات شهری در همه فازهای شهر اندیشه به صورت عادلانه توزیع می شود و از لحاظ ساخت و ساز بافتی نو و مدرن دارد که آن را سرآمد و زبان زد شهرهای استان تهران نموده است.

کاویانی در خصوص موضوعات مدیریت شهری اندیشه گفت: مدیریت اکثر برنامه های شهری در اندیشه تحت مالکیت و نظارت شرکت عمران این شهر بوده و ما در حد اتمام کننده فعالیت های این شرکت اقدامات فراوانی را تدبیر کرده و مدیریت نموده ایم.

شهردار شهر اندیشه افزود: اصول شهرسازی در ساخت و ساز اندیشه رعایت شده است و خوشبختانه ساخت و سازها در مسیر قانونی خود صورت گرفته اند.

وی در خصوص شهرداری الکترونیک اظهار داشت: شهرداری اندیشه الکترونیک است، در معاونت شهرسازی اتوماسیون مجزا وجود دارد که مشغول خدمات رسانی به مردم است، در قسمت اداری نیز همین روند خدمات رسانی الکترونیک در حال  اجراست.

کاویانی افزود: از سال ۱۳۹۰کاملا بحث کاغذ از شهرداری اندیشه جمع آوری شده و شهرداری تحت وب جای آن را گرفته است.

بهروز کاویانی در ادامه گفت: با راه اندازی برج تجارت الکترونیک بخش عمده ای از مشکلات شهر حل می شود و این به عنوان یک چشم انداز دیده شده تا شهروندانی که دارای کارت شهروندی هستند از خدمات آن بهره مند شوند.

این مسئول در خصوص چگونگی اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی بیان داشت: شهرداری اندیشه در عمل به اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در خصوصی سازی پیشقدم بوده و در حوزه خدمات شهری و فضای سبز این اقدام کاملا انجام شده است در حالی که در برخی از شهرهای دیگر این حوزه ها همچنان زیر نظر شهرداری فعالیت می کنند.

وی افزود: در بحث صدور پروانه های ساختمانی و گواهی عدم خلاف و همچنین پایان کار نیز قصد واگذاری امور به بخش خصوصی را داریم که پیشخوان دولت در این مورد پیشنهاد شده که در صورت انجام شاهد تحول در کاهش اتلاف وقت و هزینه مردم می شویم.

شهردار اندیشه در مورد استفاده مردم از وسایل نقلیه و حمل و نقل عمومی بیان کرد: تمام فازهای شهر تاکسی های ویژه وجود دارد که با توجه به بافت شهر تردد اتوبوس در آن امکان پذیر نیست این تاکسی ها بار عمده حمل و نقل عمومی را به دوش دارند و در پروژه مسکن مهر نیز از این قبیل تاکسی ها وارد مدار خدمت کرده ایم.

کاویانی در حالی خبر از افزایش بودجه سال ۹۷ را می دهد که سال گذشته اعتبار ۵۷۰ میلیارد ریالی در شهر اندیشه مصوب شده بود و عنوان کرد: در سال ۹۷ اعتبار پیشنهادی ۶۱۰ میلیارد ریال است که به تصویب شورای اسلامی شهر اندیشه رسیده است و یکی از مهمترین ویژگی های آن اختصاص ۶۰ درصد از این بودجه به موضوعات عمرانی و مابقی آن که ۴۰ درصد می شود به مباحث جاری است.

کد خبر 4275404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =