محمد علی آبادی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی روز گذشته در دیدار بامسوولان فدراسیون ورزشهای سه گانه حمایت خود را از این فدراسیون اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، در این دیدار سردار محمد علی صبور رئیس فدراسیون ورزشهای سه گانه ( تری اتلون) گزارشی از اقدامات انجام شده در مدت شش ماهه سرپرستی و بیش از یک ماهه ریاست خود ارائه داد.

برگزاری نخستین دوره مسابقات قهرمانی کشور سه گانه در منطقه آزاد کیش وتدوین برنامه های آموزشی ، استعدادیابی ، لیگ سراسری باشگاهها در رده های مختلف سنی و اعزام مربیان و داوران به خارج از کشور جهت گذراندن دوره آموزشی از جمله مواردی بود که سردار صبور به آن اشاره کرد.

رئیس سازمان ورزش با استقبال از برنامه های آموزشی فدراسیون که در مدت زمان اندکی طراحی و عملی شده بود، خواستار طرح برنامه چشم انداز پنج ساله برای این فدراسیون شد.

رئیس فدراسیون ورزشهای سه گانه نیز دراین دیدار به برخی از کمبودها و نیازهای فدراسیون از جمله مکان وامکانات اولیه آن و نیز امکانات ورزشی جهت توسعه این رشته در کشور اشاره کرد که مهندس علی آبادی حمایت خود را در این موارد و نیز افزایش بودجه فدراسیون اعلام داشت.

ورزشهای سه گانه از سه رشته شنا دریایی به مسافت 1500 متر، دوچرخه سواری به مسافت 40 کیلومتر در جاده و ده کیلومتر دو تشکیل شده است که این سه رشته باید به صورت متوالی و به همین ترتیب انجام شوند.

این رشته المپیکی که در سال 1982 در کانادا ابداع شده امروزه طرفداران زیادی دارد و در اروپا به ورزش " مردان آهنین " شهرت یافته است.

رکورد این رشته در جهان یک ساعت و 58 دقیقه است و بهترین رکورد ورزشکاران ایرانی درنخستین دوره مسابقات قهرمانی کشور کیش دو ساعت و یازده دقیقه ثبت شده است.

بودجه سال جاری این فدراسیون 57 میلیون تومان بوده که با توجه به ارائه برنامه های سه ماهه پایان سال 85 و سه ماهه نخست سال 86 که به رییس سازمان ورزش ارائه  شده قرار است افزایش یابد.

کد خبر 427541

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =