40 میلیون نفر در کشور از خدمات بیمه اجتماعی محروم هستند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: 55 درصد جمعیت کشور از خدمات بیمه اجتماعی محروم هستند و این امر نشات گرفته از عملکرد ضعیف دولت است.

موسی الرضا ثروتی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در حال حاضر فقط 45 درصد جمعیت کشور تحت پوشش بیمه اجتماعی بوده و 55 درصد از دریافت این خدمات محروم هستند.

وی افزود: مهم ترین خدمات پیش بینی شده در بیمه اجتماعی شامل مستمری بازنشستگی و حق عائله مندی است که هنوز درصد بالایی از جمعیت کشور مشمول دریافت این خدمات قرار نگرفته اند.

ثروتی تصریح کرد: درصد بالایی از افراد محروم از خدمات بیمه اجتماعی مربوط به جمعیت روستایی است که هنوز این طرح در ارتباط با این قشر به صورت کامل اجرایی نشده است.

وی گفت: در آغاز طرح بیمه اجتماعی روستاییان 30 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد که این بودجه در سال 85 به 160 میلیارد تومان افزایش یافت و بنا شده با توجه به هزینه های بالایی این طرح اعتبار آن در سال 86 افزایش چشم گیری داشته باشد که امیدواریم این امر محقق شود. 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس به عملکرد ضعیف دولت در اجرای طرح پوشش بیمه اجتماعی اشاره کرد و افزود: عدم تخصیص بودجه مناسب وعدم برنامه ریزی مناسب باعث شده تا هنوز درصد بالایی از جمعیت کشور از خدمات بیمه اجتماعی که استفاده از آن حق قانونی مردم است محروم باشند.

کد خبر 427650

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =