عدم اجرای طرح ارجاع باعث ازدحام بیمار در بیمارستان میلاد شده است

مدیرکل درمان تامین اجتماعی استان تهران گفت: سیاست سازمان تامین اجتماعی توسعه مراکز درمانی نیست بلکه به دنبال افزایش کیفیت خدمات بیمارستان های تحت پوشش هستیم.

دکتر بهنام پرهیزگار در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: اعتقادی به توسعه مراکز درمانی و به خصوص بیمارستان نداریم و معتقد هستیم مراکز درمانی فعلی در صورت رعایت طرح ارجاع بیماران جوابگوی پذیریش و خدمات رسانی به بیماران است.

وی افزود: در صورتی که بنا باشد به منظور کاهش حجم مراجعات به برخی بیمارستان ها همچون میلاد هزینه های بالایی را صرف ساخت بیمارستان جدید کنیم باید از ارائه سایر خدمات بکاهیم و این امر به طور حتم به سود بیمه شدگان تامین اجتماعی نخواهد بود.

پرهیزگار به عدم اجرای صحیح طرح ارجاع اشاره کرد و افزود: بیماران باید دسته بندی شوند و فقط افرادی که نیاز به درمان تخصصی دارد به مراکز فوق تخصصی ارجاع داده شوند اما عدم اجرای این امر باعث شده تا اغلب بیماران و حتی افرادی که نیاز به تجهیزات تخصصی ندارند به مراکز فوق تخصصی ارجاع شوند و باعث ازدحام جمعیت در برخی بیمارستانها شوند.

وی گفت : طرح ارجاع در پلی کلینیک ها از سوی پزشکان خانواده جدی گرفته نمی شود و این امر نشات گرفته از عدم آموزش پزشکان و مردم از این طرح است.

مدیرکل درمان تامین اجتماعی استان تهران خاطر نشان کرد: در حال حاضر در مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی با مشکل کمبود تجهیزات مواجه نیستیم و تا کنون شکایتی از مراجعه کنندگان در این خصوص نداشته ایم.

کد خبر 427652

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =