شرایط بررسی و پذیرش تقاضای میهمانی در دانشگاه شهید بهشتی

براساس شرایط بررسی و پذیرش تقاضای میهمانی در دانشگاه شهید بهشتی ، این دانشگاه درخواست های میهمانی دائم را نمی پذیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، براساس شرایط بررسی و پذیرش تقاضای میهمانی در دانشگاه شهید بهشتی، دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تقاضای میهمانی خود را از تاریخ یک لغایت ۳۱ اردیبهشت در سامانه جامع امور دانشجویان سجاد به نشانی:  http://portal.saorg.ir  ثبت کنند.

نتیجه درخواست در نیمه اول شهریور در سامانه سجاد و سایت دانشگاه قابل مشاهده است لذا مراجعه حضوری به دانشگاه و تماس تلفنی جهت پیگیری نتایج ضروری نیست و نتایج خارج از سامانه اعلام نخواهد شد.

سقف پذیرش دانشجوی میهمان در هر سال تحصیلی مطابق آیین نامه انتقال و میهمانی ۲۰ درصد ظرفیت پذیرش دانشجو برای همان سال در نظر گرفته می شود. در شرایط برابر، اولویت میهمان شدن با متقاضیانی است که شرایط خاص ذکر شده در آیین نامه میهمانی را دارا هستند.

پیش از شروع میهمانی در دانشگاه شهید بهشتی، گذراندن ۲ نیمسال تحصیلی در دانشگاه مبدا با رعایت کف معدل ذکر شده در آیین نامه و کسب حداقل معدل مورد نظر واحدهای آموزشی الزامی است.

مدت میهمانی برای مقطع کارشناسی بین ۱ تا ۲ نیمسال است. بررسی تقاضای میهمان در نیمسال دوم سال تحصیلی صورت نمی پذیرد.

در صورت مشروطی دانشجو در یک نیمسال، امکان ادامه میهمانی در سال بعد وجود ندارد. مسئولیت اخذ موافقت دانشگاه مبدا با فهرست دروس اخذ شده در این دانشگاه به عهده دانشجوی میهمان است.

بررسی تقاضای میهمانی در شرایط خاص برای سال دوم منوط به کسب حداقل میانگین معدل در هر رشته تحصیلی است. دانشجوی میهمان موظف به رعایت تمام ضوابط دانشگاه از جمله پرداخت شهریه طبق مصوبه هیات امناء دانشگاه است.

دانشگاه شهید بهشتی درخواست های میهمانی دائم را نمی پذیرد. در موارد خاص صرفا درخواست متقاضیانی بررسی خواهد شد که جز چند نفر برتر گروه آموزشی مربوطه باشند.

کد خبر 4278862

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 12 =