۴۰ پرونده شکایت از پزشکان در نظام پزشکی بیرجند تشکیل شد

بیرجند-رئیس هیئت بدوی نظام پزشکی بیرجند با اشاره به تشکیل ۴۰ پرونده شکایت در نظام پزشکی استان طی هفت ماهه گذشته گفت: در ۵۲درصد پرونده ها رای محکومیت برای پزشکان صادر شده است.

 به گزارش خبرنگار مهر، مجید شایسته ظهر چهارشنبه در نشست خبری با بیان اینکه دفاع از حقوق بیماران از اهداف سازمان نظام پزشکی است، اظهارکرد: تصور غلطی در جامعه وجود دارد که در شکایت پرونده های پزشکی رای همیشه به نفع پزشکان است.

 وی عنوان کرد: بیمار به هر دلیلی احساس کند که کوتاهی در روند درمانی نسبت وی انجام شده می تواند به نظام پزشکی مراجعه کند و در دادسرا پرونده وی ثبت می شود.

 وی با بیان اینکه بسیاری از بیماران به دلیل عدم اطلاع کافی از نحوه درمان تصور می کنند که کوتاهی در پروسه درمانی انجام شده است، بیان کرد:  تمامی شکایات توسط دادیار مورد بررسی قرار می گیرد و اگر به تشخیص دادستان قصوری صورت گرفته باشد به هیات بدوی ارجاع می شود.

 وی با اشاره به عضویت ۱۳ نفر در هیئت بدوی نظام پزشکی استان عنوان کرد: یکی از قضات مورد تایید دستگاه قضا، نماینده پزشکی قانونی و پنج نفر از پزشکان مربوط به تخصص های متفاوت حضور دارند.

شایسته با بیان اینکه از مهر ماه سال گذشته تا پایان فروردین ماه ۴۰ پرونده شکایت به هیئت بدوی نظام پزشکی بیرجند ارجاع شده است، افزود: صدور رای برای این پرونده ها در ۱۸ جلسه کاری انجام شده است.

ارجاع ۲۰ پرونده به هیئت تجدید نظر

 وی با بیان اینکه بیشترین شکایت از گروه جراحان بوده است، افزود: در این گروه شکایت از متخصصین زنان و زایمان بیشترین میزان و بعد از آن جراحان عمومی بوده اند.

رئیس هیئت بدوی نظام پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه ۵۲درصد پرونده ها منجر به صدور حکم برای پزشکان شده است، افزود: پرونده های محکومیت بیشتر در حد تذکر و تخلف بوده و قصور پزشکی نداشته ایم.

شایسته ادامه داد: ۴۰ درصد پرونده ها رای بر برائت و شش درصد پرونده ها منجر به به اخذ رضایت شده است.

عضو هیئت مدیره سازمان نظام پزشکی بیرجند در هیئت تجدیدنظر هم با بیان اینکه افراد پس از صدور حکم ۲۰ روز فرصت دارند به رای هیات بدوی اعتراض کنند، گفت: ۲۳ پرونده به هیئت تجدید نظر ارجاع شده که طی ۱۵ جلسه برای ۱۹ پرونده صدور رای  شده است.

بهرام گرمرودی بیان داشت: پرونده های به صورت کامل در این هیئت مورد بررسی قرار می گیرد و صدور رای به هیچ عنوان پیرو صدور رای قبلی نیست.

کد خبر 4281139

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =