توابع تهران و کرج در کورس قهرمانی

تیم های توابع تهران و کرج با کسب 2 مدال طلا در اولین روز رقابتهای تکواندو قهرمانی ایران رقابت نزدیک و فشرده ای را برای کسب عنوان قهرمانی آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، بیست و دومین دوره  این رقابتها روز گذشته در ورزشگاه انقلاب کرج  به میزبانی هیات تکواندو این شهرستان آغاز شد و با وجود بارش برف سنگین ، اکثراستانهای کشور تیم های خود را به این مسابقات اعزام کردند. حضور 263 تکواندوکار در قالب 32 تیم از 29 استان گواه این مدعاست.

 در اولین روز که به قضاوت 35 داور بروی سه " شی هاپ چانگ" انجام شد تکواندوکاران اوزان اول ، دوم ، سوم ، پنجم و هفتم به میدان رفتند. هرچند نیروهای طراز اول و بعضا" ملی پوش به دلیل حضور در تیم های لیگ برتری و عدم اجازه مربیان خود غیبت داشتند ولی حضور چهره های جوان و مستعد دربین تیم های مختلف باعث شد مسابقات از سطح فنی مطلوبی برخوردار باشد.

مراسم افتتاحیه که با غیبت رئیس و دبیرفدراسیون  و با حضور ذوالقدر و کریمی مربیان تیم ملی و برخی چهرهای ملی پوش از جمله بهزاد خداداد ، یوسف کرمی ، فیض الله نفجم ،  محمدرضا مهدیزاده ، علی تاجیک و وحید عبدالهی انجام شد.  فیروزگاه سرپرست تربیت بدنی کرج و سهرابی رئیس کمیته مسابقات فدراسیون نیز در این مراسم به حاضرین خیر مقدم گفتند. در نهایت نیز گروه نمایش هیات تکواندو شهرستان کرج از رشته زیبای تکواندو برای حاضرین نمایش دادند.

در اولین روز این مسابقات، کرج و توابع تهران هر کدام با کسب دو مدال طلا گام بلندی برای کسب عنوان قهرمانی برداشتند و این عامل باعث شد تا این دو تیم مسابقات امروز را که در اوزان چهارم ، ششم و هشتم انجام خواهد شد را با حساسیت بیشتری دنبال کنند. البته توابع تهران در وزن هفتم نیز یک نقره کسب کرد تا شانس بیشتری برای قهرمانی داشته باشد. ضمن اینکه کرمانشاه با سه مدال طلا ، نقره  و برنز در ردیف سوم جدول توزیع مدالها بعد از توابع تهران و کرج قرار گرفت.

نتایج کامل اولین روز:
وزن اول 54- کیلو گرم :
1- میثم خداداد (توابع تهران )
2- میثم زنده بود (بوشهر)
3- احسان حجی زواره (کرمانشاه)و اسماعیل امیری(کرمان)

وزن دوم 58- کیلو گرم:
1- عباس شیخی (کرج الف)
2- محسن دائی چی (کرمانشاه )
3- امیر حسن زاده (کرمان )و سجاد شجاعی (خوزستان)

وزن سوم63- کیلو گرم :
1- کیوان حجی زواره (کرمانشاه )
2- اسماعیل اسماعیل پور (مازندران )
3- و محم مهدی شیخی (مرکزی) و فرج قاسمی ( تهران )

وزن پنجم 72- کیلو گرم :
1- بهروز خداداد (توابع تهران )
2- محمد داسه پور (خوزستان )
3- حسن شکری (کرج ) و رضا حمزه (همدان )

وزن هفتم 84- کیلو گرم :

1- علی باغگرایی(کرج)
2- حسین تاجیک (توابع تهران)
3- اکبر صانعی( کرمان ) و رشید فتاحی (مازندران)

کد خبر 428199

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =