حضرت علی اکبر(ع) سرمشق حرکت‌های فردی و اجتماعی جوانان هستند

قم - استاد حوزه علمیه قم جهاد شهدای مدافع حرم را در مسیر پیشوایشان حضرت علی اکبر(ع) دانست و ‌گفت: ایشان سرمشق حرکت‌های فردی و اجتماعی جوانان هستند.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: وقتی سخن از جوان و جوانی می‌شود برخی تنها به یاد نصیحت می‌افتند. به یاد اینکه جوانان موجوداتی‌ هستند که دائم باید در گوششان خواند و یادشان داد؛ اما جوانان امروز نه آن‌گونه که قضاوتشان می‌کنند که همچون جوانان دو دهه قبل این کشور خود می‌توانند زمزمه‌ای در گوش تاریخ باشند.

امروز اگرچه مشکلات عدیده ذهن جوانان را درگیر کرده است، اما این بهانه‌های کوچک نمی‌توانند نقطه اتصال آن‌ها را با مولایشان، آرمانشان و همان کسی که تا پاره پاره شدن پیکرش در مسیر حق ایستاد، جدا کند.

جوانان ایران زمین، همان‌هایی که در هر جشن و مراسمی پرچم «یا اباعبدالله(ع)» بر دستشان در اهتزاز است و تمام امیدشان بلند کردن عَلم ابوالفضل(ع) است، در همه حال عاشقانه با یاد جوان کربلا قدم در مسیر اطاعت و بندگی می‌گذارند و اجازه نمی‌دهند چند مشکل دنیوی و خواسته گذرا، هدف والایشان یعنی عاقبت به خیری در مسیر خاندان نبوت(ص) را تحت الشعاع قرار دهد.

امروز جوانمردان ایرانی در کنار مظلومان قرار دارند تا اجازه ندهند سایه سیاه و شوم تروریست پروران و تروریست سازان وارد خاک مقدس ایران اسلامی شود.

امروز غیرت عاشورایی حضرت علی اکبر(ع) جرعه جرعه در خون جوانانی از نسل سلمان فارسی جریان دارد

امروز غیرت عاشورایی حضرت علی اکبر(ع) جرعه جرعه در خون جوانانی از نسل سلمان فارسی جریان دارد تا نشان دهد نصیحت این روزها را جوانان در گوش سایرین می‌خوانند، جوانانی که شجاعانه و جان بر کف در مسیر حق قدم می‌گذارند.

البته که مشکلات یک جامعه اعم از کار و ازدواج و ادامه تحصیل همه و همه از دغدغه‌های اصلی جوانان امروز ایران زمین است، البته که ناپایداری‌های اقتصادی و برخی مسائل اجتماعی عرصه را بر آینده‌نگری و ترسیم برنامه برای آن سخت می‌کند، اما امید و مجاهدت و شجاعت و رشادت را اگر برای همین روزها از جوانمردان کربلا یاد نگرفته باشیم، پس کجا به کارمان خواهد آمد؟

امروز شاید همه نتوانند برای دفع فتنه‌های خارجی به مجاهدت در جوار حرم عمه سادات(س) بپردازند اما ساختن یک ایران قوی، قدرتمند و تأثیرگذار که از تک تک خانه‌ها و تک تک اراده‌ها آغاز می‌شود، نکته است که جوان این مرز و بوم نباید و نمی‌تواند فراموش کند.

آری توسعه ایران در گروی روحیه شجاعانه است، همان فکر و روح و آرمانی که حضرت علی اکبر(ع) برای حفظ اهل حرم به کار گرفتند و تا پای جان بر آن عهد ایستادند، می‌تواند راه نجات فکرهای پریشان و ذهن‌های نگران باشد.

نماز حضرت علی اکبر(ع) نشان دهنده اتصال به خاندان امامت و نبوت است

نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن تبریک میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان، اظهار داشت: یکی از سرداران رشید امام حسین(ع)، فرزند عزیزشان یعنی حضرت علی اکبر(ع) بودند که امروز جوانان ما علاوه بر توصیف سیما و سیرت ایشان که شبیه پیامبر اکرم(ص) بود، از شجاعت و اطاعت ایشان از ولی امر خود یعنی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) نیز برای حرکت‌های فردی و اجتماعی سرمشق می‌گیرند.

حجت الاسلام سید جلال رضوی مهر افزود: وجود ایشان نه فقط الگوی تعصب و غیرت و دین مداری است که هرکس در هر مقام و هر مکنتی است، می‌تواند از جایگاه معنوی ایشان که در جوانی به خدا توجه خود را اختصاص دادند الگو بگیرد.

وی با تأکید بر اینکه حضرت علی اکبر(ع) در مواجهه با دشمنان عبارات و رجزخوانی‌هایی داشتند که در مسیر شهادت به یادگار مانده است، گفت: نماز با طمأنینه ایشان نشان دهنده اتصال به خاندان امامت(ع) و نبوت(ص) است.

جوانان ما در همه لحظه‌های زندگی می‌توانند از شخصیت‌هایی همچون حضرت علی اکبر(ع) الگو بگیرند

نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم تأکید کرد: اینکه حضرت علی اکبر(ع) به این نتیجه می‌رسند که با اهدای خون خود، پرده مکر و نیرنگ را از عمل دیوهای زمانه خود بزداید، امروز نیز در رویه مدافعین حرم حضرت زینب(س) که در مقابل دشمنان ائمه اطهار(ع) سر تعظیم فرود نیاوردند، نمایان است.

وی ادامه داد: باید بدانیم که جوانان ما در همه لحظه‌های زندگی می‌توانند از شخصیت‌هایی همچون حضرت علی اکبر(ع)، گذشت، تلاش در مسیر جهاد، حفظ نماز اول وقت و همین طور تیزبینی و بصیرت بالای ایشان بهره ببرند چرا که بزرگترین میراث ماندگار از ایشان است.

جوانان امروز نیازمند الگویی هستند که در تمام ابعاد همچون شجاعت و دلیری، ادب، علم و اخلاق شبیه‌ترین فرد به رسول الله(ص) باشد تا با توسل عملی به وجود ایشان، ارزش‌های اسلامی را در زندگی شخصی خود احیا کنند.

کد خبر 4282650

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =