ضعف غیرقابل تصور صدام در لحظه اعدام / درگیری لفظی با ماموران حکم اعدام در آخرین لحظات

امروز شبکه تلویزیونی العراقیه( وابسته به دولت عراق) گوشه هایی از مراسم اعدام دیکتاتور سابق عراق را که در منطقه الکاظمیه در شمال بغداد انجام شد، پخش کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه تلویزیونی العراقیه تا لحظه ای که دار مجازات بر گردن صدام آویخته شد؛ به پخش آن پرداخت ، اما ادامه آن و لحظه ای که صدام با دار مجازات به سزای بخشی از جنایات بی شمارش رسید، پخش نکرد.

حکم اعدام صدام با استفاده از طناب دار، بامداد امروز همزمان با اولین روز از ایام عید قربان پس از محکوم شدن به قتل 148 روستایی شیعه در منطقه دجیل در سال 1982 میلادی، اجرا شد.

موفق الربیعی مشاور امنیت ملی عراق که در مراسم اعدام صدام حضور داشت؛ گفت : صدام به آرامی به روی سکوی دار رفت و هیچ گونه مقاومت و درخواستی نکرد و دستانش را موقع دار محکم به هم چسبانده بود.

ربیعی افزود: صدام امروز به تنهایی اعدام شد ودو محکوم دیگر به نامهای برزان التکریتی برادر ناتنی صدام رئیس استخبارات رژیم سابق و عواد البندر رئیس دادگاه انقلاب رژیم سابق  که اخباری درباره اعدامشان گفته شد؛ امروز اعدام نشدند و اجرای حکم آنها به تاخیر افتاد.

سامی العسکری مشاور نخست وزیر عراق نیز گفت که صدام بلافاصله پس از آنکه دار به گردنش آویخته شد؛ با زندگی وداع گفت.

وی که در مراسم اعدام صدام حضور داشت، گفت : صدام پس از آنکه حکم اعدامش از سوی یکی از قضات خوانده شد، به سوی چوبه دار کشانده شد و یک قاضی دیگر از وی پرسید که آیا حرفی دارد که بزند.

الربیعی افزود : طناب دار بر گردنش قرار داده شد و حکم اعدام اجرا شد و بلافاصله در لحظه ای که داخل حفره سقوط کرد، مرد.

وی درباره نحوه اجرای اعدام صدام گفت : اعدام صدام با حضور قضات، دادستان کل عراق،شاهدان، نماینده نوری المالکی نخست وزیر عراق انجام شد.

به گفته الربیعی، صدام پیش از آنکه به روی سکوی دار کشیده شود، به سبب مخالفت با قرار گرفتن کیسه سیاه بر روی سرش درگیری لفظی پیدا کرد.

وی گفت : صدام در آن لحظه بسیار ضعیف بود که هیچ کس تصورش را نمی کرد.

این در حالی است که تلویزیون الفرات از جشن و پایکوبی مردم نجف اشرف در جنوب بغداد تصاویری را پخش کرد.

صدام از سال 1979 با ظلم وستم و دیکتاتوری بر ملت عراق حکومت کرد تا اینکه در 9 آوریل 2003 سرنگون شد و سرانجام امروز در اولین ساعات بامداد به دار مجازات آویخته شد تا تنها سزای بخشی از جنایاتش را ببیند.

 صدام امروز در مقر دایره استخبارات نظامی در منطقه الکاظمیه در شمال بغداد اعدام شد.

کد خبر 428364

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =