ایجاد خیابان و عریض کردن کوچه مشکلات ترافیکی را حل نمی کند

قزوین- مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: با ایجاد خیابان و عریض کردن کوچه مشکلات ترافیکی حل نمی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود حق لطفی روز یکشنبه در جلسه بررسی طرح بازآفرینی محله بلاغی قزوین اظهار کرد: هر اندازه خیابان و بلوار در شهر ایجاد کنیم به همان اندازه ماشین از آن عبور خواهد کرد، بنابراین باید این حجم خودروهایی که تولید می شود را در ترافیک شهری، به ویژه در بافت های تاریخی مدیریت کنیم.

وی با اشاره به اینکه طرح محله بلاغی بر اساس دستورالعمل شورایعالی شهرسازی و معماری ایران تهیه شده گفت: پیش از انجام هر بررسی باید در موضوعات پایه ای رویکردی یکسان ایجاد شود.

حق لطفی افزود: قزوین جزو شش شهر اولی است که طرح مجموعه شهری برایش تهیه شده و طرح جامع حمل و نقل و ترافیک دارد.

دبیر کمیسیون ماده ۵ استان اضافه کرد: با توجه به امکانات نرم افزاری می توانیم میزان حجم ورودی و خروجی خودرو را در خیابان انصاری بارگذاری کرده و بر توجه به خروجی های آن و همچنین نیازهای محله ی تاریخی بلاغی، طرح را مورد بررسی قرار دهیم.

مدیرکل راه و شهرسازی ادامه داد: بی گمان با ایجاد پی در پی بلوار و عریض کردن کوچه و به هم ریختن بافت به ویژه در محلات تاریخی، برای ایجاد خیابان های جدید با توجه به اینکه هر روز شاهد افزایش تعداد خودروها هستیم، مشکل ترافیک حل نشده و برای مدیریت ترافیک شهری باید رویکرد خود را تغییر دهیم.

حق لطفی همچنین خاطرنشان کرد: موضوع انسان محوری، پیاده مداری، کرامت انسانی و بهبود کیفیت زندگی شهری که همواره از آن حرف می زنیم، موضوعی است که باید در تصمیم ها و اقدامات خود نیز آنرا لحاظ کنیم.

کد خبر 4283794

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =