اختلاف نظر درنحوه اجرای پارلمان اصلاحات/بررسی طرح به تعویق افتاد

عضو دفتر سیاسی حزب مردم سالاری از تعویق در بررسی طرح پارلمان اصلاحات خبر داد.

حمیدرضا شکوهی عضو دفتر سیاسی حزب مردم سالاری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به جزئیات جلسه روز یکشنبه (۹ اردیبهشت) شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اظهار داشت: از نظر احزاب اصلی اصلاح طلب در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، ماموریت شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان پایان یافته و علنا این شورا وجود خارجی ندارد.  

وی در همین باره افزود: به همین دلیل، طرح پارلمان اصلاحات ارائه و با استقبال مواجه شد و پس از تایید کلیات آن توسط «رئیس دولت اصلاحات»، به کمیته سیاسی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات ارجاع شد.  

شکوهی افزود: کلیات طرح پارلمان اصلاحات تایید شده اما همچنان روی جزئیات آن بحث وجود دارد. در جلسه اخیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، هیچ یک از اعضا در مقام رد طرح پارلمان اصلاحات یا ادامه فعالیت شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان نبودند.  

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا گزارش کمیته سیاسی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات درباره طرح پارلمان اصلاحات با تاخیر مواجه شده است گفت: اختلاف نظرهایی پیرامون نحوه اجرای طرح پارلمان اصلاحات، مثلا در زمینه تعداد احزاب و نفراتی که تشکیل دهنده پارلمان هستند، وجود دارد.  

عضو دفتر سیاسی حزب مردم سالاری درباره اظهارات موسوی لاری که گفته بود «دور جدید فعالیت های شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان، در هفته جاری یا هفته آینده، طی جلسه ای آغاز خواهد شد»، گفت: فعالیت‌های شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، محلی از اعراب ندارد. اینکه در این جلسه(اشاره به جلسه آغاز به کار شورای عالی اصلاح‌طلبان) می‌خواهند چه تصمیمی بگیرند و چه کار کنند، برای ما مشخص نیست اما به طور قطع، ادامه فعالیت های این شورا، به صلاح فعالیت های حزبی نخواهد بود.    

شکوهی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه طی اعلام قبلی، قرار بود مجمع عمومی پارلمان اصلاحات، روز ۲ خردادماه سال جاری برگزار شود، آیا این قرار همچنان به قوت خود باقی است، گفت: طبیعتا تمام برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای بود که این اتفاق بیفتد اما روند بررسی طرح پارلمان اصلاحات، از آن چیزی که پیش بینی می شد، طولانی تر شده است.  

وی اضافه کرد: در این میان با ایجاد موضوعات بیرونی، نظیر مساله شهرداری تهران، بررسی طرح پارلمان اصلاحات به تعویق افتاده است؛ به طوری که در جلسه اخیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، بحث درباره پارلمان اصلاحات، دستور اصلی جلسه نبود.    

شکوهی ادامه داد: بر همین اساس، در کمیته سیاسی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات هم فعلا بررسی دقیق و جدی درباره پارلمان اصلاحات صورت نگرفته است. همه این مسائل باعث طولانی شدن روند بررسی این طرح شده که به نظرم اصلا به صلاح نیست.  

وی افزود: اگر قرار باشد طرح پارلمان اصلاحات، به گستردگی طرح اولیه - که کلیات آن به رئیس دولت اصلاحات ارائه شد - باشد، بعید می دانم مجمع در تاریخ ۲ خردادماه برگزار شود اما برنامه‌ها همچنان ادامه دارد. حتی در کمیته سیاسی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات هم گفته نشده که مجمع در تاریخ ۲ خرداد برگزار نمی شود.

شکوهی، انتخاب شهردار تهران را از دیگر محورهای مورد بحث در جلسه روز یکشنبه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات عنوان کرد و اظهار داشت: در این جلسه عنوان شد، وضعیت بلاتکلیفی که در نحوه انتخاب شهردار وجود دارد، به صلاح شهر تهران نیست.  

وی افزود: در این جلسه مطرح شد که سرنوشت اصلاحات به شهرداری و شورای شهر تهران گره خورده و برخی نظراتی که در این زمینه مطرح می شود، به صلاح نیست و باید هر چه زودتر و به دور از نگاه های سیاسی فرد واجد صلاحیت، به عنوان شهردار انتخاب شود.  

عضو دفتر سیاسی حزب مردم سالاری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه، شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، از میان ۷ کاندیدای شهرداری تهران، کدامیک را ارجح می داند اظهار داشت: نظرات مختلفی پیرامون این ۷ گزینه مطرح شد اما قرار نبود این نظرات به طور علنی رسانه ای شود.

کد خبر 4285913

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =