مهران حاتمی: هنوز دوسوم قراردادم را از فدراسیون بسکتبال نگرفته‎ام

سرمربی پیشین تیم ملی بسکتبال با بیان اینکه با سند و مدرک پیگیری طلبش از فدراسیون شده، گفت: از قرارداد سه ماهه‎ای که داشتم فقط بابت یک ماه حق و حقوق خود را گرفته‎ام.

به گزارش خبرنگار مهر، پیگیری پرونده «درک باورمن» برای پرداخت بدهی ۱۴ هزار یورویی توسط این مربی آلمانی به بسکتبال ایران بابت فسخ یک طرفه قراردادش به عنوان سرمربی تیم ملی، یکی از اقدامات قابل توجهی بود که رامین طباطبایی در آغاز ورود به فدراسیون در دستور کار قرار داد و در نهایت دو هفته پیش و بعد از سه چهار ماه پیگیری به نتیجه رسید. 

البته فدراسیون بسکتبال بابت تیم ملی و مربیان پیشین این تیم، هنوز پرونده دارد که یکی از آنها متعلق به مهران حاتمی است. وی بعد بهمن ماه سال ۹۵ جایگزین باورمن در راس کادر فنی تیم ملی بسکتبال شد اما بعد از ۱۳ ماه همکاری با فدراسیون و به دنبال تغییر و تحولات مدیریتی در این فدراسیون، کنار گذاشته شد بدون اینکه با لحاظ کردن قرارداد و بندهای آن، تسویه حسابی با وی انجام شود. 

حتی رامین طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر و در واکنش به این پرسش که «فدراسیون پیگیر پرداخت بدهی باورمن بود آیا خود شما هم بدهی حاتمی را پرداخت کرده اید؟»، گفت که از حاتمی قراردادی در فدراسیون ندیده ام. 

این موضوع اما واکنش مهران حاتمی را به همراه داشت طوریکه چند روز پیش قرارداد خود را به فدراسیون ارسال کرد تا مطالباتش را به طور قانونی پیگیری کند. 

مهران حاتمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این موضوع و تاکید بر اینکه پیگیر موضوع است، گفت که دو سوم قراردادش با فدراسیون بسکتبال را هنوز دریافت نکرده است. 

وی در آغاز این گفتگو یادآور شد: من در شرایط خیلی خاص هدایت تیم ملی را پذیرفتم. زمانی که باورمن به نوعی فرارکرده بود و سایر دوستان هم حاضر نبودند هدایت تیم ملی را به جای وی عهده دار شوند.

حاتمی خاطرنشان کرد: برای انتخاب جایگزین باورمن ابتدا از من مشورت گرفتند و من به آنها گفتم که بهتر است از افرادی که به عنوان کمک در کنار این مربی آلمانی حضور داشتند استفاده کنم اما وقتی این افراد از پذیرش مسئولیت سرباز زدند، مسئولان فدراسیون پیشنهاد هدایت تیم ملی را به من دادند و من هم آن را پذیرفتم بدون اینکه هیچ قولی بابت نتیجه گیری بدهم.

سرمربی پیشین تیم بسکتبال با یادآوری اینکه اولین اعزام تیم ملی در دوره من به لبنان محل برگزاری مسابقات غرب آسیا بود که بعد از ۴-۵ جلسه تمرینی انجام شد تصریح کرد: حضور من در این رقابت ها خیلی مهم بود چون به واسطه این حضور و کسب یکی از جایگاه های اول تا پنجم می توانستیم مجوز شرکت در مسابقات انتخابی جام جهانی را بگیریم. در همین رقابت ها اما مقابل لبنان باختیم.

وی ادامه داد: دیدارهای دوستانه با ژاپن، دومین برنامه ای بود که بعد از ۲-۳ ماه از این رقابت ها و در اواسط لیگ انجام شد، ژاپنی ها برای این بازی ها هزینه زیادی کرده بودند طوری که تمام هزینه های رفت و برگشت و اقامت ما را متقبل شده بودند و این نشان از برنامه ریزی کامل آنها داشت. آن زمان هدایت ژاپن به عهده ایگور بود که زمانی از گزینه های تیم ملی بسکتبال به حساب می آمد.

حاتمی خاطرنشان کرد: دو دیدار با ژاپن برگزار کردیم. در بازی اول با ۵ امتیاز اختلاف باختیم و در بازی دوم با ۱۳ اختلاف امتیاز بردیم در حالی که تیمی که در اختیار داشتم ترکیبی غیراصلی و متشکل از چند بازیکن رده سنی جوانان داشت.

سرمربی پیشین تیم ملی بسکتبال با یادآوری اینکه بعد از اتمام لیگ و از اوایل تابستان دور جدید تمرینات این تیم را برای میادین آسیایی آغاز کردیم، گفت: طی سفر به چین، ۱۸ مسابقه برگزار کردیم. درترنمنت اطلس اسپرت شرکت کردیم و بعد از آن هم در ترنمنت دیگری که با حضور آمریکایی های مقیم آسیا، قطر و چین انجام شد، شرکت داشتیم. با این آماده سازی در مسابقات کاپ آسیا بازی کردیم. در فینال همین رقابت ها به استرالیا باختیم و نایب قهرمان شدیم اما پیش از آن توانسته بودیم لبنان را در زمین خودش شکست دهیم و کره ای که در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ ما را شکست داده بود را از پیش رو برداشتیم. با این تفاوت که در اینچه اون تیم ایران ترکیب کامل خود را در اختیار داشت اما تیم من برای این بازی و در کل این رقابت ها، ترکیبی به نسبت جوان تر داشت.

مهران حاتمی در بخش دیگری از گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری دوباره اینکه ۱۳ ماه با فدراسیون بسکتبال به عنوان سرمربی همکاری داشت، گفت: پیش از کاپ آسیا، من و دیگر افرادی که با تیم ملی همکاری داشتند قراردادی سه ماهه با فدراسیون منعقد کردیم. کل این قرارداد حدود ۱۰ میلیون بود که من تا به امروز فقط بابت یک ماه آن حق و حقوق خود را دریافت کرده ام. مابقی قرارداد مانده است و اصل آن را هم در اختیار دارم.

وی همچنین یادآور شد: اخیراً برخی از افراد که با من در کادر فنی تیم ملی حضور داشتند به من گفتند که حق و حقوق باقی مانده خود را از فدراسیون گرفته ایم، تو هم برای دریافت آن، اقدام کن! مدیر تیم ملی هم که به صورت رسانه ای اعلام کرده که اگر کسی طلبی دارد، اعلام کند.

حاتمی با انتقاد از این برخوردها گفت: بحث من مسائل مالی و طلبم از فدراسیون نیست. ادبیات و نوع برخوردها باعث ناراحتی می شود. خیلی طبیعی است که هر مدیریت جدیدی در فدراسیون با افراد نزدیک به خود کار می کند. قطعاً اگر روزی طباطبایی هم از فدراسیون برود، رئیس جدید، افراد دیگری را در پست های مختلف منصوب می کنند. من انتظاری بابت ادامه همکاری نداشتم و گله ای هم از این موضوع ندارم اما خوب بود حداقل یک تشکر می شد. آدم ها باید یاد بگیرند تشکر کنند.

سرمربی پیشین تیم ملی بسکتبال اظهار داشت: در هر صورت چند ماه از پایان همکاری من می گذرد. آخرین رویدادی که هدایت تیم ملی را در آن عهده دار بودند مسابقات انتخابی جام جهانی بود. در اولین دیدار و درست در روزی که خبر استعفای مشحون رسانه ای شد و در شرایطی که بازیکنان کاملا از این موضوع به هم ریخته بودند به عراق باختیم اما در دیدار دوم، قطر را شکست دادیم. طی این مدت افراد زرنگ تری از من بودند که مطالبات خود را گرفتند اما من هنوز نه.

مهران حاتمی در پایان گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری اینکه باورمن بابت هر ماه ۱۴ هزار یورو از فدراسیون بسکتبال می گرفت اما حقوق ما ۲-۳ میلیون بود، گفت: آقای طباطبایی اعلام کرده که قراردادی از من ندیده است. اما من سه – چهار روز پیش قرارداد خود را برای فدراسیون ارسال کردم تا دو سوم باقی مانده حق و حقوق خود را بگیرم.

کد خبر 4287110

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =