امضای رئیس فدراسیون بسکتبال پای قرارداد سرمربی تیم ملی ایران نیست

درحالی که سرمربی پیشین تیم ملی بسکتبال مدعی است قراردادش با فدراسیون رسمی است و باید طلبش پرداخت شود، طباطبایی تاکید می‌کند امضا رئیس پیشین پای این قرارداد نیست!

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از پرونده درک باورمن در فدراسیون بسکتبال، پرونده مهران حاتمی دومین پرونده خبرساز در این فدراسیون به حساب می آید. این مربی بعد از باورمن هدایت تیم ملی را عهده دار بود اما بعد از تغییر و تحولات مدیریت در فدراسیون، از کادر فنی کنار گذاشته شد. 

پایان همکاری مهران حاتمی با فدراسیون بسکتبال در شرایطی انجام شد که تسویه حسابی بابت دوران حضور  وی در راس کادر فنی تیم ملی انجام نشد و همین مسئله باعث انتقاد وی شده است. طباطبایی پیش از این در گفتگویی اعلام کرد که قراردادی از حاتمی در فدراسیون ندیده است! همین مسئله واکنش این مربی را به همراه داشت.

حاتمی در این رابطه و با تاکید بر اینکه دو سوم قراردادش را از فدراسیون نگرفته است، گفت که نسخه قرارداد خود را برای رامین طباطبایی ارسال کرده و پیگیر مطالباتش شده است. رئیس فدراسیون بسکتبال اما نسخه قرارداد ارسالی وی را به خاطر نبود امضای مشحون نمی تواند ملاک عمل برای تسویه حساب قرار دهد و از طرفی هنوز قراردادی از این مربی در فدراسیون ندیده است. 

رامین طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر با تأکید بر اینکه پیگیر قرارداد مهران حاتمی در دوره حضور وی در رأس کادر فنی تیم ملی بسکتبال هستم اما نه وی و نه قراردادش را در محل فدراسیون ندیده ام در مورد مسائل مختلف توضیح داد.

وی در واکنش به این موضوع که حاتمی اعلام کرده هفته گذشته مدارک خود را به فدراسیون بسکتبال ارسال کرده، گفت: البته من شخص آقای حاتمی را ندیدم. نمی دانم چه کسی از طرف وی نامه ای را به فدراسیون بسکتبال آورده بود. براساس همین نامه من به امور مالی فدراسیون دستور رسیدگی برای تعیین تکلیف وضعیت قرارداد سال گذشته حاتمی را دادم.

طباطبایی تصریح کرد: مهران حاتمی مدعی قرارداد با فدراسیون بسکتبال بابت مدت زمانی که سرمربی تیم ملی بوده، شده است. ما هم مشکلی در این مورد نداریم در صورتی که قرارداد مورد نظر در فدراسیون و امور مالی یافت شود، قطعاً به آن رسیدگی خواهیم کرد تا مطالبات این مربی پیدا شود اما آنچه مسلم است تا به امروز چنین قراردادی در فدراسیون یافت نشده است.

رئیس فدراسیون بسکتبال با تأکید دوباره بر اینکه قرارداد و مفاد آن، ملاک ما برای تعیین وضعیت و پرداخت مطالبات به مهران حاتمی و هر مربی دیگری است، یادآور شد: تا به امروز قراردادی در فدراسیون و بخش مالی و بایگانی یافت نشده است. اگر خود حاتمی نسخه ای از قراردادش را دارد در اختیار ما بگذارد تا براساس آن اقدام کنیم.

«ظاهراً مهران حاتمی نسخه ای از قرارداد خود را برای شما ارسال کرده است»، طباطبایی در واکنش به این موضوع گفت: بله؛ پیش از اینکه حاتمی نامه خود را به فدراسیون بسکتبال بیاورد و در واقع بعد از اینکه من اعلام کرده بودم قراردادی از وی ندیده بودم، نسخه ای از قراردادش را برای من تلگرام کرد اما در این قرارداد فقط امضای شخص وی وجود داشت نه امضای مشحون (رئیس پیشین فدراسیون) که طرف مقابل قرارداد به حساب می آمد.

طباطبایی تأکید کرد: اگر حاتمی قراردادی دارد که درآن امضای هر دو طرف به عنوان طرفین قرارداد وجود دارد بیاورد تا براساس آن برای پرداخت مطالباتش اقدام کنیم چون تا به امروز بخش مالی و بایگانی فدراسیون هیچ قراردادی از وی به من نداده است.

«به گفته مهران حاتمی فدراسیون مطالبات برخی از افرادی که در دوره مربی گری وی با تیم ملی همکاری داشته اند را پرداخت کرده است. چطور مطالبات آنها پرداخت شده است؟» طباطبایی در پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر گفت: چنین چیزی نیست؛ تا به حال به کسی از کادر فنی قبل پرداختی انجام نشده چون قراردادی نبوده است که براساس آن قضاوت کنیم. به طور کل بگویم هیچ قراردادی در فدراسیون و بخش مالی و بایگانی وجود ندارد که مربوط به مربی و فرد خاصی باشد.

رئیس فدراسیون بسکتبال تأکید کرد: با هیچ فردی عناد و دشمنی نداریم اما حاتمی به گونه ای مدعی شده که گویا ما نمی خواهیم مطالبات وی را پرداخت کنیم اما آنچه مهم است این است که باید براساس سند و قرارداد اقدامی صورت گیرد. اگر قرارداد کاملی در اختیار دارند بیاورند تا آن را ملاک پرداخت قرار دهیم.

رامین طباطبایی در پایان و در واکنش به این موضوع که «مهران حاتمی بیشتر از مسائل مالی، بابت نوع برخورد فدراسیون و اینکه بدون هیچ تقدیر و تشکری وی کنار گذاشته شده است، انتقاد دارد»، گفت: قصد داشتیم پیش از ایام نوروز این کار را انجام دهیم اما به خاطر ترافیک کاری نتوانسیم. به زودی با برگزاری مراسمی ویژه از وی تقدیر خواهد شد. 

کد خبر 4288661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =