تدوین برنامه های پیشنهادی برای افزایش سطح کیفیت زندگی در قزوین

قزوین- مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین از تدوین برنامه های پیشنهادی برای افزایش سطح کیفیت زندگی شهری و تحقق اهداف برنامه ریزی شهری خبر داد.

مسعود حق لطفی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مکاتبه انجام شده با داود محمدی نماینده مردم شهرستانهای قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی و رییس کمیسیون اصل ۹۰ در این خصوص عنوان کرد: افزایش سطح کیفیت زندگی شهری به عنوان کلیدی ترین مفهوم در برنامه ریزی شهری، واحد اساسی پایداری شهری و در ارتباط مستقیم با نیازهای بشر است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین از تدوین برنامه های پیشنهادی برای افزایش سطح کیفیت زندگی شهری و تحقق اهداف برنامه ریزی شهری خبر داد و گفت: خانه و شهرِ مناسب باید بتواند حالِ ساکنان و شهروندانش را خوب کند تا در پی آن شاهد ایجاد آرامش، نشاط و سرزندگی در شهرها باشیم.

حق لطفی اضافه کرد: دخالت دادن شاخص های اجتماعی و کیفی در مطالعات برنامه ریزی و اهداف توسعه و عمران شهری و منطقه ای دارای  جایگاه ویژه و مهم ترین عامل رقابت، بین شهرهای امروزی هستند.  

وی با بیان اینکه کیفیت زندگی به عنوان بر هم کنش میان منابع، امکانات و فرصت های فراهم شده برای تامین نیازهای انسانی و همچنین دریافت، ارزیابی و رضایت افراد و گروهها از برآورده شدن نیازهایشان در یک مکان خاص در نظر گرفته شده است خاطر نشان کرد: بر این اساس در بسیاری از کشورهای توسعه یافته، برنامه ریزان در تلاش برای نمایش سطوح کیفیت زندگی در بخشهای مختلف جغرافیایی هستند تا از این طریق بتوانند راهکارهای بهینه ای را برای بهبود و افزایش کیفیت زندگی بیابند.

مدیر کل راه و شهرسازی با اشاره به برخی راهکارهای محقق شدن اهداف برنامه ریزی شهری و افزایش سطح کیفیت زندگی شهری، گفت: با توجه به گستردگی و فراگیری موضوعِ شهر و شهروند، موانع، مشکلات و موارد در این حوزه بسیار بوده و نظریه ها و راهکارهای متفاوتی هم برای بررسی و رفع آنها ارایه گردیده است، لیکن با توجه به اولویت و شرایط موجود برخی از این راهکارها جهت بررسی، پیگیری و عملیاتی شدن در سطوح ملی و استانی تدوین و اعلام شده است.

کد خبر 4288754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =