معرفت شناسی ژورنالیسم تلویزیونی، گامی عملی برای افزایش سواد خبری

عضو هیات علمی بخش مدیریت رسانه دانشگاه تهران و نویسنده کتاب «ژورنالیسم تلویزیونی، معرفت شناسی، فلسفه و روشها»، معرفت شناسی ژورنالیسم تلویزیونی را گامی عملی برای افزایش سواد خبری دانست.

سید مهدی شریفی نویسنده کتاب ژورنالیسم تلویزیونی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان این نکته که دستکاری هوشمندانه و آگاهانه عادت‌های سازمان یافته و عقاید مردم، نیاز به افزایش سواد خبری دارد، برضرورت معرفت شناسی ژورنالیسم تلویزیونی تاکید کرد.

شریفی هدف خود را از تالیف کتاب «ژورنالیسم تلویزیونی، معرفت شناسی، فلسفه و روشها» آشنایی با راه های جلوگیری از گسترش افکار قالبی و آگاهی از چگونگی شکل گیری ذائقه ها به دست رسانه ها خواند و تصریح کرد: اکوسیستم جدید خبری که به دنبال جهانی شدن رسانه ها و تحولات تکنولوژیکی، دارایی های ارزشمندی را برای خبر مثل مخاطبان فعال و یا کارکنان تازه نفس خلاق به ارمغان آورده است، نه تنها اهداف، استانداردها و هنجارهای حرفه ای رسانه ها را به چالش نکشیده است، بلکه منطق سنتی پشت رسانه های خبری را درخشان تر نیز کرده است.

وی افزود: شناخت معارف ژورنالیسم تلویزیونی نیز در عصر رقابتی از رهگذر چنین نگاهی اهمیت می یابد.

به گفته این عضو هیات علمی بخش مدیریت رسانه دانشگاه تهران، کتاب «ژورنالیسم تلویزیونی» که انتشارات تیسا آن را منتشر کرده است، پنجره ای تازه بر اساس آخرین منابع و تجربیات به روی علاقمندان گشوده است.

«فرانسوا نل» استاد دانشگاه لاناکاشایِر انگلستان و دارنده جایزه ژورنالیسم در مقدمه این کتاب تصریح کرده است: این اثر با بهره گیری از تجارب عملی دکتر شریفی و نیز استفاده از مرجع های موضوعی و تحقیقاتی اصیل و دامنه دار، به ژورنالیسم رسانه ای در ایران یاری می رساند و قطعا به مرجعی ضروری برای دست اندرکاران خبر تلویزیون، دانشجویان و دانشگاهیان در ژورنالیسم و مطالعات رسانه مبدل خواهد شد.

کد خبر 4288805

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =