لزوم حمایت ویژه از کشاورزان خسارت دیده زنجانی از سرمازدگی اخیر

زنجان-مسئولان استان زنجان با ارسال نامه ای به معاون اول رییس جمهور اِعمال تدابیر لازم و حمایت ویژه از کشاورزان خسارت دیده زنجانی از سرمازدگی اخیر را خواستار شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از استانداری زنجان؛ آیت الله علی خاتمی، اسدالله درویش امیری به همراه پنج نماینده مردم شهرستان‌های استان زنجان در مجلس شورای اسلامی با تنظیم و ارسال نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور، اِعمال تدابیر لازم و حمایت ویژه از کشاورزان و باغداران استان زنجان را خواستار شدند.

در این نامه امام جمعه، استاندار و نمایندگان مردم استان زنجان با اشاره به خسارت‌های سنگین وارد شده به حوزه کشاورزی استان و نقش مؤثر این بخش در اقتصاد استان، اِعمال تدابیر لازم و حمایت ویژه از کشاورزان و باغداران استان زنجان را خواستار شدند.

مسئولان استان زنجان و نمایندگان مردم این استان در مجلس در نامه خطاب به معاون اول رئیس جمهور با اشاره به نقش عظیم و مهم بخش کشاورزی در تأمین امنیت غذایی، ایجاد اشتغال و تولید ناخالص داخلی کشور و استان زنجان، خاطر نشان کردند: سهم بخش کشاورزی در اقتصاد استان زنجان دو برابر میانگین کشور است که بر میزان اهمیت نقش این حوزه در استان می‌افزاید.

امضا کنندگان این نامه مخاطرات و شرایط محیطی از قبیل افت شدید دما، بارش برف و وقوع یخبندان در اواخر فروردین ماه سال جاری و سرمازدگی‌های اجتناب ناپذیر را از جمله عوامل افزایش ریسک در مدیریت بخش کشاورزی کشور به ویژه استان‌های سردسیر نظیر زنجان برشمرده و افزودند: این عوامل در ماه‌های اخیر موجب خسارت‌های شدید به کشاورزان و فعالین این عرصه تولیدی در استان زنجان شده است.

امام جمعه، استاندار و نمایندگان استان زنجان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بر اساس ارزیابی‌های به عمل آمده حدود ۲۰ تا ۴۵ درصد به بخش زراعی استان به ارزش ۸۲۰ میلیارد ریال و حدود ۵۰ تا ۹۵ درصد از تولیدات باغی استان زنجان به میزان ۶۸۹۰ میلیارد ریال خسارت دیده است، اظهار کردند: در مجموع به میزان ۷۷۱۰ میلیارد ریال به حوزه کشاورزی استان زنجان خسارت وارد شده و زندگی کشاورزان استان زنجان را با مشکل مواجه نموده است.

امضاء کنندگان این نامه بر ضرورت حمایت ویژه از کشاورزان خسارت دیده استان زنجان تاکید نموده و از معاون اول رئیس جمهور اتخاذ تدابیر لازم و انجام اقدامات حمایتی از قبیل اِمهال یا بخشودگی تسهیلات پرداختی، پیش بینی و ارائه تسهیلات ارزان قیمت جدید و تسریع در تخصیص اعتبارات صندوق بیمه کشاورزی استان را خواستار شدند.

کد خبر 4291699

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 9 =