طرح های علمی رد شده از سوی مسئولان کشور در آن سوی آب ها مجوز تولید می گیرند / جنگ رایانه ای در دنیا آغاز شده اما بی خبریم

امروزه دنیا وارد سیستم های هکری و جنگ رایانه ای شده است که سودجویان از این طریق اطلاعات را به سرقت می برند اما متاسفانه مسئولین کشور ما از این تحو ل بی خبرند.

دکتر "مجید نادری" در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه می توان به راحتی به وسیله سیستم های کامپیوتری امنیت اطلاعاتی را در کشور به وجود آورد، افزود: اولین سرمایه گذاری باید در زمینه راه انداختن جنگ سایبری صورت گیرد که از طریق آن می توان اطلاعات بسیاری را از دیگر کشورها به دست آورد.

وی گفت: در تمام دنیا سیستم های قوی برای هک کردن و دریافت اطلاعات طراحی شده است کشور ما نیز باید وارد حیطه هک شود و از این طریق اطلاعاتی را از سیستم های نظامی و ... دیگر کشورها به دست آورد.

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت افزود: دانشگاه علم و صنعت چنین سیستمی را طراحی و به مخابرات نیز پیشنهاد کرد اما با واکنش منفی از سوی مخابرات مواجه شد.

وی اظهار داشت : دنیا صدها کتاب در زمینه سیستم های هک نوشته است و در این زمینه بسیار جلوتر از ما حرکت می کند اما ما بی خبر هستیم و مسئولین کشور به این امور بی توجه هستند.

نادری با اشاره به زیر ساخت های اینترنت در کشور گفت: فیبر نوری خلیج فارس در سال گذشته با مشکل مواجه و قطع شد. دانشجوی دکتری دانشگاه علم و صنعت برای پیش بینی زمان و قوع این قبیل حوادث طرحی را به مخابرات پیشنهاد کرد که با پذیرش آن مخالفت شد.

وی اضافه کرد: مسئولین کشور ما در این زمینه هیچ همکاری را به عمل نمی آورند و سرمایه گذاری نمی کند در حالی که همین طرح ها که توسط دانشجویان و اساتید دانشگاه ها ارائه می شود به سرعت مورد استقبال کشورهای پیشرفته قرار می گیرند.

کد خبر 429290

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =