خیران ۲۰ هزار مدرسه طی ۴۰ سال در کشور ساختند

ساری - رئیس ستاد پشتیبانی بانوان خیر مدرسه ساز تعداد پروژه های تحویلی مردمی و مشارکتی در کشور را از سال ۵۷ تا ۹۶ حدود ۲۰ هزار و ۷۸۵ پروژه اعلام کرد.

خدیجه نیزاری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ۲۰ هزار و ۷۸۵ پروژه طی ۴۰ سال گذشته توسط مردم و به صورت مشارکتی ساخته شده است، گفت: این تعداد شامل ۱۱۳ هزار و ۳۲۸ کلاس درس بوده است.

وی افزود: آمار پروژه های تحویلی مردمی و مشارکتی از سال ۷۹ تا سال ۹۶ در کشور ۱۴ هزار و ۴۰۰ پروژه با ۶۷ هزار و ۸۹۰ کلاس درس و هشت میلیون و ۱۴۰ هزار و ۲۳۵ متر مربع زیربنا بوده است که شامل ۹۱ هزار و ۱۷۱ پروژه مشارکتی و پنج هزار و ۲۲۹ پروژه مردمی است.

نیزاری ادامه داد: آمار پروژه های نیمه تمام مردمی و مشارکتی در کشور دو هزار و ۴۰۴ پروژه با ۱۱۷ هزار و ۷۶۳ کلاس درس و یک میلیون و ۶۴۵ هزار و ۷۲ متر مربع زیربنا است که هزار و ۲۱۲ پروژه با شش هزار و ۷۴ کلاس درس مشارکتی و هزار و ۱۹۲ پروژه با پنج هزار و ۶۸۹ کلاس درس در بخش مردمی است.

نیزاری درباره وضعیت تعهدات خیرین در جشنواره های خیرین مدرسه ساز نیز گفت: جمع کل تعهدات خیران در استان مازندران از ابتدا تا سال ۹۶ حدود سه هزار و ۵۵۵ میلیارد و ۴۹۷ میلیون ریال بوده که دو هزار و ۴۹۹ میلیارد و ۶۰۵ میلیون ریال آن محقق شده است.

رئیس ستاد پشتیبانی بانوان خیر مدرسه ساز کشور، آمار پروژه های تحویلی مردمی و مشارکتی از سال ۷۹ تا ۹۶ را در استان مازندران ۱۲۸ پروژه مردمی و ۳۱۸ پروژه مشارکتی برشمرد و گفت: ۷۵۷۵ کلاس درس با ۷۹ هزار و ۲۸۴ متر مربع در بخش مردمی و هزار و ۷۱۹ کلاس درس با ۱۹۸ هزار و ۷۵۶ متر مربع زیر بنا به صورت مشارکتی ساخته شده است.

وی اظهار داشت: آمار پروژه های نیمه کاره مردمی و مشارکتی از سال ۷۹ تا ۹۶ حدود ۴۷ پروژه با ۲۴۷ کلاس درس و ۴۳ هزار و ۷۷۴ متر مربع زیربنا است و برای تکمیل آن نیازمند حمایت های بیشتر خیران هستیم.

وی جمع خیران مدرسه ساز مازندران را هزار و ۷۷۶ نفر اعلام کرد و گفت: ۲۸۵ نفر زن، هزار و ۴۴۷ نفر مرد و ۴۴ شخص حقوقی هستند.

کد خبر 4293204

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =