حماسه حضور در دیار قومس/محکومیت اقدامات ترامپ از میامی تاایوان کی

شاهرود - مردم استان سمنان هم‌زمان با برخی استان‌های دیگر در ۲۰ نقطه شهری در آنچه محکومیت اقدامات اخیر آمریکا در خروج یک‌طرفه از برجام عنوان می شود، راهپیمایی اعتراضی برگزار کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، راهپیمایی اعتراضی اقدامات اخیر آمریکا و تصمیم ترامپ در خروج یک‌طرفه از برجام، ظهر جمعه و هم‌زمان با نماز باشکوه جمعه در ۲۰ نقطه شهری استان سمنان مانند سمنان، شاهرود، دامغان، میامی، گرمسار، مهدی‌شهر، شهمیرزاد، سرخه، آردان، دیباج، رودیان و ... با حضور پرشور مردم همیشه درصحنه این استان برگزار شد.

مصلاهای نماز جمعه و خیابان‌های منتهی به آن در سطح استان سمنان امروز، جمعه میزبان خیل عظیم راهپیمایانی بود که در اعتراض به اقدامات اخیر ترامپ در خروج از برجام دست به راهپیمایی زده و فریاد مرگ بر آمریکا سر دادند.

در برخی شهرها مانند سمنان، شاهرود و دامغان گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که خیل جمعیت در خیابان‌های منتهی به مصلاهای نماز جمعه حضوری چشم‌گیر دارند و در سایر شهرها نیز راهپیمایی با شرکت آحاد مردم، روحانیان، جوانان، ورزشکاران، هنرمندان، دانش آموزان، دانشجویان، نیروهای انتظامی و نظامی و ... در حال برگزاری است.

اقدام ترامپ ابلهانه است

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان اما در جمع راهپیمایان سمنانی ضمن ابلهانه خواندن اقدام ترامپ در خروج از برجام، گفت: مردم استان یک‌بار دیگر درصحنه حضور یافتند تا بگویند این اقدام ابلهانه بار دیگر نشان داد نمی‌توان به شیطان بزرگ اعتماد کرد.

حجت‌الاسلام غلامرضا قندهاری با تأکید بر اینکه آمریکا در رأس دشمنان ایران اسلامی قرار دارد، بیان داشت: محکومیت آمریکا در بدعهدی‌های اخیر و خروج یک‌جانبه از برجام موضوع اصلی راهپیمایی امروز مردم استان سمنان در ۲۰ نقطه شهری است که امروز شاهد حضور باشکوه در آن هستیم.

وی افزود: مردم ایران اسلامی و به‌خصوص استان سمنان که سه هزار شهید را تقدیم ایران اسلامی کرده‌اند، نشان دادند با حماسه‌آفرینی بیگانه نیستند، این مردم همیشه در بزنگاه‌های حساس تاریخ ایران اسلامی حضوری پرشور داشتند و در تمام صحنه‌ها از خود غیرتی مثال‌زدنی نشان  دادند و امروز نیز شاهد یکی از این حضورهای پرشور هستیم.

عهدشکنی آمریکا محکوم است

شهروندان سمنانی اما در راهپیمایی محکومیت اقدامات اخیر ترامپ حضوری پرشور دارند، یکی از این شرکت‌کننده‌ها در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: ما امروز برای این در راهپیمایی حضور یافته‌ایم تا بگوییم آمریکا همیشه عهدشکن بوده و امروز نیز شاهد نمونه بارزی از این عهدشکنی هستیم.

محمدرضا بنی‌هاشمی بیان می‌کند: آمریکا با خروج یک‌جانبه از برجام نشان داد که کدام طرف این معادله برحق و کدام سمت ناحق است لذا امروز محکومیت اقدامات اخیر ترامپ نشان می‌دهد که مردم ما چه موضعی در برابر این عهدشکنی‌ها دارند.

دیگر شهروند سمنانی نیز می‌گوید: بدبینی به ترامپ مشخص بود او مردی دیوانه است که تصمیماتش نیز دیوانه‌وار هستند لذا نباید به او اعتماد کرد خروج از برجام هم نشان‌دهنده همین امر بود که خوشبختانه مردم ما نشان دادند یک‌بار دیگر با حضور درصحنه خود حماسه سازی می‌کنند.

مرگ بر آمریکا شعار همیشگی ما است

مردم شاهرود نیز حضور پرشور در راهپیمایی را یک‌بار دیگر تجربه کردند باید به میان این مردم رفت تاز از شور و حرارتشان گزارش تهیه کرد یکی از همین شهروندان می‌گوید: مرگ بر آمریکا شعار ما بوده و هست و ما تاآخرین‌نفس بر این شعار پایبند خواهیم بود چراکه آمریکا غیرقابل‌اعتماد است.

محمد عامریان می‌گوید: همان‌طور که امام راحل(ره) فرمودند آمریکا شیطان بزرگ است که به او نمی‌توان اعتماد کرد و به همین دلیل ما امروز آمده‌ایم تا یک‌بار دیگر این نکته را متذکر شویم که بی‌اعتمادی به آمریکا همواره برای ما مسجل است.

وی می‌گوید: اگر امروز آمریکا از برجام خارج‌شده و ما را تهدید می‌کند قطعاً بدانید که خود او متضرر می‌شود چراکه اقتدار ایران اسلامی روزبه‌روز در منطقه و جهان بیشتر می‌شود.

مردم استان سمنان درصحنه حاضر هستند

سایر نقاط استان سمنان نیز با حضور پرشور مردم امروز، شاهد راهپیمایی ضدآمریکایی است مردمی که آمده‌اند تا یک‌بار دیگر بگویند آمریکا غیرقابل‌اعتماد است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان اما در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به بدعهدی آمریکا، گفت: امروز مردم استان حماسه‌ای دیگر آفریدند تا نشان دهند آمریکا شیطان بزرگ و غیرقابل‌اعتماد است و به تعبیر مقام معظم رهبری امروز ایران اسلامی بااقتدار در منطقه و جهان عزت خود را نشان داده است.

سعید ناجی بیان کرد: باید از مردم استان سمنان قدردانی کرد که حضور در صحنه را یکبار دیگر به منصه ظهور و بروز رساندند مردمی که با شهادت، حضور در صحنه، انتخابات و امثال هم بیگانه نیستند و امروز نیز نشان دادند بار دیگر حضورشان در صحنه نشان گر پایمردی هایشان است.

کد خبر 4293328

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =