حواشی انتخاب شهردار کرج/نامزد موردنظر به معرفی برنامه پرداخت

کرج - نامزد تصدی پست شهرداری کرج در جلسه علنی شورای شهر به ارائه برنامه‌اش پرداخت.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نبیونی در پنجاه و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کرج که صبح یکشنبه برگزار شد، به معرفی کاندیدای موردنظر هشت نفر از اعضای شورای شهر کرج برای تصدی پست شهرداری کرج اشاره کرد و گفت: تصمیم‌گیری لازم در این خصوص انجام خواهد گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: در جلسه قبل بنابراین شد نامزد موردنظر اعضای شورای شهر کرج معرفی شود که این اتفاق صورت نگرفت لذا باید در خصوص نامزد پیشنهادی هشت عضو شورا صحبت کرد و بررسی‌های لازم در این خصوص انجام شود.

عباس زارع عضو شورای اسلامی شهر کرج با توجه به اینکه انتخاب شهردار مهم‌ترین وظیفه شورای اسلامی شهر است و باید جلسه بر اساس قاعده اصولی پیش برده شود پیشنهاد می‌شود به مدت نیم ساعت برنامه نامزد موردنظر را گوش دهیم، افزود: پیشنهاد می‌شود مدت‌زمان یک ربع برای بیان نقطه نظرات دیگر اعضای شورای در این خصوص در نظر گرفته شود.

منصور وحیدی نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج نیز دراین‌باره گفت: شرایط انتخاب شهردار تابع مقررات است و در خصوص شرایط نامزد شهرداری قانون مواردی چون حسن شهرت را صریحاً اعلام کرده لذا تصمیم عجولانه به صلاح شهر و شهروندان نیست به همین سبب پیشنهاد می‌شود جلسه غیرعلنی برای بررسی شرایط نامزد شهرداری برگزار شود.

اعتراض برخی اعضای شورای شهر کرج نسبت به وقت کشی رئیس شورا در خصوص انتخاب شهردار وی با عصبانیت نسبت به بیان نقطه‌نظر برخی از اعضای شورای شهر کرج مبنی بر اجرای هرچه سریع‌تر دستور کار جلسه، گفت: این دستور جلسه به‌اجبار به رئیس شورای شهر کرج تحمیل‌شده است.

رحیم خستو سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج در واکنش به سخنان منصور وحیدی این سوال را مطرح کرد؛ که چه زمانی باید دراین‌باره به جمع‌بندی برسیم؟

وحیدی ادامه داد: جمعی از اعضای شورای شهر کرج در خصوص نامزد موردنظر خود به جمع‌بندی رسیده و احساس می‌کنند این گزینه واجد شهردار شدن است، اگر قرار است اعضا به هر قیمتی قانع شوند این امر حکایت دیگری است.

خستو در ادامه تأکید کرد: ما موظف به معرفی نامزد موردنظر هستیم و نمی‌توانیم صلاحیت فردی را تائید و یا رد کنیم از طرفی در خصوص اداره جلسه چیزی به اسم قانع شدن وجود ندارد و اکثریت آرا تعیین‌کننده خواهد بود لذا نباید زمان بی‌جهت تلف شود.

حسین محمدی رئیس کمیسیون محیط‌زیست شورای شهر کرج نیز بیان کرد: بررسی برنامه نامزد و انتخاب شهردار کرج؛ دستور کار این جلسه است که باید موردبررسی قرار گیرد و کار پیش برده شود.

فرج‌الله ایلیات در ادامه بابیان اینکه عده‌ای از اعضا نامزد موردنظر خود را معرفی کرده‌اند که باید برای بیان برنامه‌های خود در جلسه علنی یا غیرعلنی حضور پیدا کند، افزود: بدین ترتیب نامزد کوردنظر می‌تواند در صورت نیاز از خود دفاع کند، آنچه مسلم است باید با سرعت هر چه تمام‌تر دراین‌باره به جمع‌بندی نهایی برسیم.

گفتنی است؛ پس از ١٠ دقیقه تنفس نامزد تصدی پست شهرداری کرج، مجید سریزدی به معرفی برنامه‌اش پرداخت.

کد خبر 4294911

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =