بهره‌مندی۷۰۰۰نفر ازخدمات کمیته امدادشاهرود/۲۹۱کودک سوءتغذیه دارند

شاهرود - رئیس کمیته امداد شاهرود با اشاره به هفت هزار و ۷۵ نفر مددجوی این اداره، گفت: این افراد در سه وضعیت مستمری‌بگیر، ارائه خدمات کلی و ارائه خدمات آنی و فوری ساماندهی شده‌اند.

محمد بلوچی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به تشکیل پرونده برای هفت هزار و ۷۵ نفر در کمیته امداد شاهرود با وضعیت‌های مختلف، با اظهار اینکه این افراد در سه حوزه تقسیم‌بندی می‌شوند تا بتوان به آن‌ها خدمات موردنیازشان را ارائه کرد، تأکید کرد: دسته نخست افراد مستمری‌بگیر هستند که به‌صورت ماهانه مبلغی را به‌عنوان کمک‌خرج دریافت می‌کنند، گروه دوم کسانی هستند که خدمات کامل دریافت می‌کنند و همچنین گروه سوم افرادی هستند که خدمات آنی را نیاز دارند برای مثال فردی با بحرانی روبرو شده که نیازمند ارائه یک تا دو ماه خدمات است.

وی افزود: مجموع این افراد در شاهرود هفت هزار و ۷۵ نفر یا چهار هزار و ۲۹۸ خانوار هستند که بخش مرکزی شاهرود شامل شهر و تعدادی روستای بخش زیر استاق با دو هزار و ۳۵۱ خانوار بیشترین مراجعه‌کننده را به کمیته امداد امام خمینی(ره) این شهرستان دارند.

شاهرود ۱۹۱ یتیم دارد

رئیس کمیته امداد شاهرود درباره فراوانی مراجعه کنندگان نیز گفت: بیشترین حضور در این اداره ابتدا به فوت سرپرست خانوار اختصاص دارد و ازکارافتادگی سرپرست خانوار، طلاق و زنان سرپرست خانوار در رتبه‌های دیگر قرار دارند لذا بیشترین خدمات کمیته امداد شاهرود نیز به ترتیب جهیزیه، ازدواج مجدد بانوان و هدیه ازدواج جوانان است.

بلوچی از وجود ۱۹۱کودک یتیم در شاهرود خبر داد و گفت: این افراد یک هزار و ۲۳۶ حامی دارند که به آن‌ها در طول سال کمک‌های مادی و غیرمادی ارائه می‌کنند.

وی افزود: ۲۹۱کودک محسنین شامل فرزندان افرادی که در زندان به سر می‌برند و یا صلاحیت نگهداری از فرزندان را ندارند در شاهرود شناسایی‌شده که این کودکان هم‌اکنون توسط ۶۵۹حامی، موردحمایت قرار می‌گیرند و از سوی دیگر ۶۰ بیمار صعب‌العلاج از سوی کمیته امداد شهرستان شناسایی و مورد حمایت ۲۵۲حامی قرار می‌گیرند.

۳۲۴ دانش‌آموز تحت پوشش هستند

رئیس کمیته امداد شاهرود در ادامه از پرداخت هزینه بیمه کامل به یک هزار و ۱۱۴نفر مددجوی این نهاد طی سال ۹۶ خبر داد و گفت: ۲۹۱ کودک زیر پنج سال در شاهرود سوءتغذیه دارند که سرانه ۷۰ هزار تومان به ازای هرماه را از این نهاد دریافت می‌کنند.

بلوچی همچنین از تحت پوشش قرار داشتن ۳۲۴دانش‌آموز و ۷۰ دانشجوی پسر و دختر در کمیته امداد شاهرود خبر داد و گفت: دانش آموزان تحت پوشش کمک‌هزینه ۲۰۰ هزارتومانی و دانشجویان کمک‌هزینه ۷۰۰ هزارتومانی را در سال تحصیلی از سوی کمیته امداد دریافت می‌کنند.

وی همچنین رویکرد کمیته امداد شاهرود در سال ۹۷ را تداوم سیاست‌های این نهاد در سال گذشته خواند و گفت: اولویت اصلی در کمیته امداد در کنار ارائه خدمات به محرومان جامعه، مقوله توانمندسازی و خروج افراد تحت پوشش است که در این راستا اقداماتی مانند تسهیلات اشتغال، آموزش مهارت های فنی و حرفه ای و ... صورت می‌گیرد.

کد خبر 4295990

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =