مردم حق شکایت از شورای شهر کرج را دارند

کرج - در پی برگزار نشدن جلسه فوق‌العاده شورای شهر مطرح شد؛ که مردم حق‌دارند از شورا برای مشکلات پیش‌آمده شکایت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه علنی روز گذشته شورای شهر کرج که با محوریت ارائه برنامه مجید سریزدی به‌عنوان گزینه تصدی پست شهرداری کرج برگزار شد، در حالی از سوی رئیس شورای شهر به تعطیلی کشیده شد که وی اعلام کرده بود؛ فرایند انتخاب شهردار در جلسه فوق‌العاده امروز (دوشنبه) رأس ساعت ١٥ تا ١٧ برگزار می‌شود.

علی‌رغم اعلام رسمی رئیس شورا و حضور هشت نفر از اعضا جلسه فوق‌العاده امروز برگزار نشد.

عباس زارع، رحیم خستو، مهدی حاجی قاسمی، احد رسولی، محمدحسین خلیلی، حسین محمدی،  اکبر سلیم نژاد و غدیر مهدی ازجمله اعضای شورای شهر بودند که در جلسه فوق‌العاده امروز حضور یافتند.

اکبر سلیم نژاد با اشاره به اینکه وفای به عهد در دین مبین اسلام بسیار سفارش شده است، گفت: روز گذشته رئیس شورا در حالی جلسه را نیمه‌تمام رها کرد و رفت که گفته بود؛ با مسئولیت خودش جلسه فوق‌العاده امروز را برگزار می‌کند.

فلسفه تشکیل هیئت ریسه این است که اگر رئیس به هر دلیلی نتواند در جلسه حاضر شود، نائب رئیس باید جلسه را اداره کندعضو شورای شهر کرج با تأکید بر اینکه ما طبق گفته رئیس شورای شهر در جلسه امروز حاضرشده‌ایم، گفت: رئیس شورای شهر به دلیل کسالت نتوانسته است در جلسه حاضر شود.

وی اضافه کرد: فلسفه تشکیل هیئت ریسه این است که اگر رئیس به هر دلیلی نتواند در جلسه حاضر شود، نائب رئیس باید جلسه را اداره کند.

سلیم نژاد به غیبت نائب رئیس شورای شهر کرج در جلسه امروز اشاره کرد و گفت: آقای منصور وحیدی به‌عنوان نائب رئیس شورای شهر کرج در حال حاضر در جلسه کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری حضور دارد.

وی با ابراز تأسف از اینکه نائب رئیس برای حضور در جلسه کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری از شورا مرخصی گرفته است، گفت: این در حالی است که باید در جلسه فوق‌العاده انتخاب شهردار حضور می‌یافت.

عضو شورای شهر کرج بابیان اینکه شرمنده مردم هستیم، از خبرنگاران حاضر در صحن علنی شورا پوزش خواست و گفت: جلسه امروز تشکیل نمی‌شود.

زارع تأکید کرد: برگزار نشدن این جلسه نیز ازجمله مواردی است که به‌صورت ویژه پیگیری می‌شود، ما اجازه نمی‌دهیم حقوق مردم نادیده گرفته شودعباس زارع در پاسخ به این پرسش که این کشمکش‌ها تا چه زمانی ادامه خواهد داشت و آیا تشنج‌های ایجادشده از بیرون شورا هدایت می‌شود یا خیر، گفت: امیدواریم مشکلات در فضایی آرام و با آرامش بررسی و حل شود.

وی در پاسخ به این پرسش که در نبود رئیس شورا چرا نایب‌رئیس جلسه نیز در جلسه حاضر نیست، گفت: آقای وحیدی مرخصی گرفته است.

عضو شورای شهر کرج در مواجه با این مطلب که مردم به شما رأی داده و شمارا انتخاب کرده‌اند که بتوانید مشکلات شهر را حل کنید نه اینکه گرفتار چنین کشمکش‌های شوید، گفت: ما حقوق مردم را به‌صورت ویژه پیگیری می‌کنیم.

زارع تأکید کرد: برگزار نشدن این جلسه نیز ازجمله مواردی است که به‌صورت ویژه پیگیری می‌شود، ما اجازه نمی‌دهیم حقوق مردم نادیده گرفته شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مردم حق‌دارند از شما برای وجود چنین مشکلاتی شکایت کنند، گفت: بله مردم حق‌دارند به مراجع مربوطه مراجعه و شکایت کنند.

سلیم نژاد دیگر عضو شورای شهر کرج در پاسخ به این پرسش که آیا شورا می‌تواند قبل از معرفی گزینه تصدی پست شهرداری درخواست استعلام از مراجع مربوطه کند، گفت: خیر این‌گونه نیست، گزینه باید معرفی و شهردار انتخاب شود، سپس مکاتبه با وزارت کشور در خصوص استعلام‌های چهارگانه انجام می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که تا چه زمانی قرار است برخی از اعضا به دلیل مریضی و مرخصی از حضور در جلسه خودداری می‌کنند، گفت: وظیفه رسانه‌ها این است که شورا را منصفانه نقد و از اعضا بپرسند که چرا در جلسه حاضر نمی‌شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که شما به‌عنوان نماینده مردم در مجلس شهری چه راهبردی برای حل مشکلات پیش‌آمده اتخاذ می‌کنید، گفت: وظیفه‌داریم مشکلات را با آرامش حل کنیم حال عدم برگزاری جلسات به مراجع بالادستی منتقل می‌شود.

گفتنی است؛ صورت‌جلسه عدم برگزاری جلسه فوق العاده امروز به‌عنوان تخلف به فرمانداری کرج ارسال می‌شود.

اصغر نصیری شهردار سابق کرج بیست و ششم فروردین ماه جاری و در پی اختلاف با شورای شهر پس از هفت ماه فعالیت استعفا کرد.

کد خبر 4296563

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =