ثبت جهانی جنگل ابر شاهرود اولویت میراث فرهنگی است

شاهرود-مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان ضمن اشاره به ظرفیت‌های جنگل ابر شاهرود به‌مثابه یک مقصد گردشگری، گفت: افزایش میزان اقامت گردشگران و ثبت جهانی این مکان در اولویت این اداره کل است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جهانشاهی در بازدید ظهر چهارشنبه خود از روستا و جنگل ابر شاهرود و در دیدار با دهیار و شورای اسلامی این روستا، ضمن اشاره به‌ضرورت همراهی جوامع محلی در ارتقای مقصد گردشگری منطقه ابر، تأکید کرد: افزایش میزان اقامت گردشگران در جنگل ابر شاهرود در اولویت است اما باید گفت این امر جز در سایه همراهی جامعه محلی و مردم میسر نمی‌شود.

وی افزود: جامعه محلی زمینه‌ساز ثبت جهانی جنگل ابر است لذا باید تلاش کنیم تا تعامل بین جامعه محلی، مسئولان و همچنین گردشگران به‌خوبی زنجیره گردشگری منطقه را تغذیه کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، گفت: ثبت جهانی جنگل ابر به‌مثابه کهن‌ترین جنگل هیرکانی می‌تواند راه را برای افزایش میزان ماندگاری مسافران و همچنین شناساندن این منطقه گردشگری به جهانیان مؤثر باشد.

جهانشاهی از اجرای برنامه‌های راهبردی و مدیریت عرصه در جنگل ابر خبر داد و تأکید داشت: این طرح بر اساس مطالعات صورت گرفته با کمک جوامع محلی و میراث فرهنگی موجبات ارتقای گردشگری را در این منطقه فراهم خواهد کرد.

وی افزود: درراه ثبت جهانی جنگل ابر و همچنین توسعه گردشگری و صنایع‌دستی در جامعه محلی این روستا، می توان از تجربیات استان های دیگری مانند مازندران و گلستان نیز بهره برد که در این راستا اقدامات مطالعاتی خوبی در سطح استان در دست تدوین است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان با بیان اینکه توسعه جامعه محلی در سایه گردشگری می تواند در بازگشت روستائیان مهاجرت کرده به روستای ابر و همچنین اشتغال پایدار نقشی موثر داشته باشد، تاکید کرد: گردشگری و کنار صنایع دستی همواره می توانند زمینه ساز توسعه اقتصادی منطقه های نمونه گردشگری را فراهم سازند.

کد خبر 4298630

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =