بایکوت خبری در غرب بیداد می کند

قزوین- رئیس سابق اداره ویزای آمریکا گفت: رسانه های غربی از سوی صهیونیستها بشدت کنترل و هدایت می شوند و بایکوت خبری واقعیتها، بیداد می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، کنفرانس خبری «قدس پایتخت همیشگی فلسطین» روز چهارشنبه با حضور سه نفر از شخصیت های شاخص ضد صهیونیستی ازکشورهای آمریکا و ایتالیا در ساختمان سابق سپاه ناحیه امام حسین «ع» برگزار شد.

این سه نفر که از مولفان، خبرنگاران و فعالان مباحث استکبار ستیزی اروپا هستند و اخیرا در اجلاس بین المللی قدس در مشهد شرکت کرده اند در سفر به قزوین از اوج سانسور خبری در غرب و بی خبر نگهداشتن مردم پرده برداشتند.

جی مایکل اسپرینگ رئیس اداره سابق ویزا در آمریکا و مولف کتاب «ویزا برای القاعده» در این نشست در پاسخ به سوال خبرنگار مهر که پرسید چه کسانی در بایکوت خبری در غرب و ممانعت از آگاهی مردم نقش دارند گفت: متاسفانه در غرب رسانه ها زیر نظر صهیونیستها بشدت کنترل می شود و بیشتر به موضوع سرگرمی توجه دارند.

وی افزود: گاهی بیش از ۵ دقیقه از یک سگ که در جایی تلف شده در رسانه ها صحبت می شود اما شما هیچ خبری از کشته شدن فلسطینی ها نمی بینید.

این نویسنده آمریکایی بیان کرد: چند شرکت بزرگ ۹۰ درصد بولتن های خبری را تهیه می کنند و اخبار آنها پر از تبلیغات است و ذهن مردم را به سمت و سویی دیگر برده اند تا از واقعیتها دور شوند.

اسپرینگ یادآورشد: ما در رسانه ها مانند شما خبرنگاران ایرانی سوالهای انتقادی نداریم و اگر کسی سوالات اساسی مطرح کند معمولا از رسانه کنار گذاشته می شود مگر آنکه فرد خیلی سرشناس و شاخص باشد و آنها به دلیل پیامدهایش جرات این کار را نداشته باشند.

وی اظهارداشت: ترامپ مالیاتهایی که می گیرد همه به جیب صهیونیستها می رود و اگر در ظاهر برای مردم کار می کنند اما در باطن و پشت صحنه درآمدهایشان به جیب اسرائیل سرازیر می شود اما کسی خبر ندارد.

این نویسنده آمریکایی بیان کرد: خیلی از شرکت های آمریکایی درآمدهای خود را به صنایع دفاعی واریز و تزریق می کنند و کسی مطلع نمی شود.

وی گفت: علیرغم آنکه تصور می شود که آزادی بیان و رسانه ای در غرب وجود دارد اما نمونه های زیادی داریم که خبرنگاری برای انتشار خبری که نباید منتشر می شد از کار برکنار شده است.

این فعال رسانه ای یادآورشد: در ایران شاید نشود به یک سوال خبرنگار براحتی با لبخند پاسخ داد و یا شاید بندرت باشد اما در غرب این اتفاق به تکرار انجام می شود.

کد خبر 4298974

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =