کتابداران تیم‌های مشاوره‌ای را در کتابخانه های همدان تشکیل دهند

همدان - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: کتابداران تیم‌های مشاوره‌ای را در کتابخانه های همدان تشکیل دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان،  عاطفه زارعی در نشست هم‌اندیشی با کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: کتابخانه‌های عمومی شهری و روستایی از امکانات خوبی برخوردار بوده و رویکرد نیز حمایت از کتابخانه‌ها و کتابداران در راستای ارتقاء کیفی امکانات و خدمات کتابخانه‌ای است.

زارعی تاکید کرد: ارتباط‌گیری با اقشار مختلف مردمی منجر به پویایی و اثربخشی اقدامات کتابخانه‌ها خواهد شد و نباید از این موضوع غافل بود و صرفاً به برنامه ریزی و اقدامات درون کتابخانه‌ای بسنده کرد.

زارعی با اشاره به اینکه سلایق و علایق متنوعی در بین سنین مختلف و همچنین جنسیت‌ها و فرهنگ‌های گوناگون وجود دارد عنوان کرد: توجه به خواسته‌های عمومی و تلاش در انجام فعالیت‌های همسو با آن‌ها بر اثربخشی و جذابیت اقدامات خواهد افزود و رغبت بیش از پیش مخاطبان برای شرکت در برنامه‌های کتابخانه‌ای را به همراه خواهد داشت.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان به اشتراک منابع اطلاعاتی بین کتابخانه‌ها اشاره کرد و افزود: شاهد آن هستیم ک کتابداران دلسوز و متعهد در برخی اوقات در صورت عدم وجود کتاب درخواستی مراجعه‌کنندگان در کتابخانه خود، این نیاز مخاطبان را از طریق امانت بین کتابخانه‌ای مرتفع می‌کنند که این موضوع شایان تجلیل است.

وی در ادامه با اشاره به عملکرد کتابخانه‌های عمومی استان در ترویج فرهنگ مطالعه، اظهار داشت: باید مجموعه اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان با هم‌افزایی و تلاش جهادی بر دامنه فعالیت‌های خود بیافزایند تا شاهد انقلاب مطالعاتی در سطح جامعه باشیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با اشاره به اینکه کسب موفقیت در همه حوزه‌ها نیاز به خرد جمعی دارد به کتابداران توصیه کرددر کتابخانه‌های خود تیم‌های مشاوره‌ای و کمکی از اعضاء فعال و توانمند کتابخانه تشکیل دهند و از ظرفیت کار گروهی بهره گیرند.

وی اظهار داشت: اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان از همه طرح‌های مفید و عملی کتابداران حمایت مادی و معنوی می‌کند.

کد خبر 4299193

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =