سخنرانی مسئولان کشوری در ورامین طی ایام ۱۴ و ۱۵ خرداد

ورامین- رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران از سخنرانی های مختلف مسئولان کشوری در ورامین طی ایام ۱۴ و ۱۵ خرداد خبر داد.

حجت الاسلام سید محسن محمودی ظهر پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار مهر بیان داشت: مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و گرامیداشت شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ با حضور پر شور مردم انقلابی و شهید پرور شهرستان ورامین برگزار می شود.

وی با اهمیت شمردن قیام ۱۵ خرداد در شهرستان ورامین اظهار داشت: قیام خونین ۱۵خرداد اولین قدم در نهضت اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و گرامیداشت این روز، کمتر از گرامیداشت امام راحل و انقلاب اسلامی نیست و باید تلاش شود این روز بزرگ را آن طور که در خور امام عظیم الشان است گرامی بداریم.

محمودی گفت: مراسم مردمی ویژه ارتحال امام راحل در مسجد رضویه راه آهن و ویژه ۱۵ خرداد در مسجد روستای جعفرآباد اخوان برگزار خواهد شد.

وی به همایش پیشگامان انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: این همایش با حضور دکتر علی اکبر ولایتی در دانشگاه آزاد اسلامی ورامین-پیشوا برگزار می شود.

این مسئول گفت: در نظر است جلسات تبیینی با موضوع اندیشه امام خمینی (ره) و دستاوردهای انقلاب در ادارات شهرستان با حضور روسای ادارات و کارکنان با محوریت فرمانداری، اداره تبلیغات اسلامی و مرکز امور مساجد برگزار شود.

نواخته شدن زنگ ۱۵ خرداد در مدارس ورامین

حجت الاسلام محمودی ادامه داد: نمایشگاه آثار و اسناد ۱۵ خرداد در امامزاده کوکب الدین ورامین که در مرکزیت این شهر قرار دارد و روزانه افراد زیادی از این مسیر عبور می کنند برپا می شود که تاثیر به سزایی در نسل جدید و شناسایی امام راحل دارد.

رییس ستاد ۱۴ و ۱۵ خرداد ورامین گفت: سعی شده است در تشکیل کمیته نخبگان برای بزرگداشت مراسم و برنامه های انقلاب از ظرفیت جوانان استفاده شود.

وی افزود: توجه جدی به تبیین وصیت نامه امام راحل و برگزاری مسابقات فرهنگی در مساجد، ادارات، و اماکن عمومی توسط تمامی ادارات و نهادها صورت گرفته است و با برگزاری همایش طلایه داران تبلیغ توسط اداره تبلیغات اسلامی پیش از آغاز ماه مبارک رمضان و انتقال مفاهیم انقلاب و آشنایی هر چه بیشتر مردم با شخصیت امام راحل و قیام تاریخی ۱۵ خرداد مردم ورامین از ظرفیت مبلغین استفاده شده است.

محمودی گفت: نواخته شدن زنگ مدارس ورامین در روز ۱۵ خرداد ماه توسط آموزش و پرورش یکی دیگر از برنامه های گرامیداشت است.

برگزاری برپایی نمایشگاه قدس و مقاومت اسلامی

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: با همکاری مرکز رسیدگی به امور مساجد و فرصتی که در ماه مبارک رمضان در اختیار داریم راویان ۱۵ خرداد را به مساجد اعزام خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: برنامه عطر عاشقی در جمعه ۱۱ خردادماه و گرامیداشت ۱۴ و ۱۵ خرداد با پخش زنده و برگزاری ویژه برنامه ۱۴ و ۱۵ خرداد در پارک آزادگان ورامین از جمله برنامه هایی است که توسط شهرداری ورامین برگزار خواهد شد.

محمودی بیان کرد: همایش ویژه جهت گرامیداشت نقش مردم ورامین در حمایت از امام و مرجعیت در جریان لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی در سال ۱۳۴۱ توسط دانشگاه علمی کاربردی ورامین برگزار می شود.

این مسئول ادامه داد: نمایشگاه قدس و مقاومت اسلامی در میدان امام خمینی(ره) و محاکمه نمادین سران صهیونیست با حضور کارشناسان حقوق بین الملل و حضور شبکه های عربی و بین المللی برای پوشش برنامه توسط جمعیت انتفاضه برپا می شود.

تشریح برنامه های ۱۴ و ۱۵ خرداد

وی گفت: برپایی ایستگاه صلواتی از ۱۰ خرداد الی ۱۸ خرداد در میدان امام خمینی(ره) و میدان امام حسین(ع) به یاد امام علی(ع)، امام راحل و شهدای ۱۵ خرداد توسط اتاق اصناف شهرداری از اقدامات مهم این ایام است.

محمودی اضافه کرد: فعال شدن دهیاری های شهرستان ورامین توسط بخشداری در ارتباط با ۱۴ و ۱۵ خرداد، فضاسازی تبلیغی و محیطی مناسب در ایام منتهی به ۱۴ و ۱۵ خرداد و روز قدس توسط شهرداری و ادارات و ارگان های مختلف، استفاده از فضای مجازی و ترویج فرهنگ ۱۵خرداد توسط ارشاد، دانشگاه‌ها و مراکز علمی و سایر ارگان ها، دعوت از خانواده شهدای ۱۵ خرداد و برپایی ضیافت افطار توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران، برگزاری ختم قرآن و صلوات در مساجد و پایگاه های بسیج در ایام ۱۴ و ۱۵ خرداد، برگزاری دعای پرفیض کمیل و ندبه به یاد امام راحل و شهدای ۱۵ خرداد ورامین، ارائه خدمات رایگان به مردم در یوم الله ۱۴ و ۱۵ خرداد و روز قدس از سوی دستگاه های خدمت رسان نظیر اتوبوسرانی، برپایی نمایشگاه های هنری با موضوع امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد، ملاقات مسئولان با بیماران بیمارستان ۱۵ خرداد از جمله برنامه های مفید شهرستان ورامین در ایام یوم الله ۱۴ و ۱۵ خرداد ماه سال جاری است.

وی گفت: درج جملات امام و رهبری در سربرگ مکاتبات اداری و امتحانات دانش آموزان، نامگذاری مسابقات لیگ فوتبال شهرستان ورامین به نام جام شهدای ۱۵ خرداد، برگزاری عصر شعر طلوع خرداد با حضور شاعران جنوب شرق استان تهران توسط اداره فرهنگ و ارشاد، تهیه سرود انقلابی با موضوع ۱۵ خرداد توسط شهرداری، برگزاری تئاتر خیابانی ویژه ۱۴ و ۱۵ خرداد و روز قدس توسط ارشاد، برگزاری همایش و کارگاه آموزشی دبیران تاریخ و معاونین پرورشی با هدف تببین حادثه ۱۵ خرداد ورامین توسط آموزش و پرورش از جمله فعالیت های این ایام خواهد بود.

محمودی افزود: عصر شعر در مساجد ورامین با موضوع ۱۵ خرداد و مقاومت اسلامی توسط ارشاد، فراخوان مسابقه عکاسی با موضوع راهپیمایی ۱۵ خرداد و روز جهانی قدس توسط بسیج هنرمندان ، نصب تابلوی شهدای ۱۵ خرداد در ورودی جاده قم-گرمسار با پیگیری فرمانداری ورامین و اداره راه، پخش فیلم های جشنواره عمار در مدارس و پایگاه های بسیج و مساجد ورامین، برپایی کرسی های آزاداندیشی با موضوع اندیشه امام راحل، دستاوردهای انقلاب و مقاومت اسلامی در اماکن عمومی و دانشگاه ها، ارسال پیام تلفنی به شهروندان برای حضور باشکوه در راهپیمایی ۱۵ خرداد و روز قدس از دیگر اقداماتی است که در ایام یوم الله ۱۴ و ۱۵ خرداد ماه انجام می شود.

خیمه های معرفت اوقاف ۱۴ و ۱۵ خرداد و روز قدس برپا می شود

وی به برنامه های قرآنی ایام یو الله ۱۴ و ۱۵ خرداد اشاره کرد و بیان داشت: ایستگاه قرآن بخوان و جایزه بگیر توسط اوقاف در حاشیه راهپیمایی ۱۵ خرداد و روز قدس راه اندازی می شود و مراسم کرسی تلاوت با عنوان ۳۰ شب ۳۰ تلاوت در ایام ماه رمضان با همکاری شهرداری و اوقاف برپا خواهد بود.

محمودی گفت: خیمه های معرفت توسط اوقاف با محوریت ۱۴ و ۱۵ خرداد و روز قدس فعال خواهد شد.

رییس ستاد ۱۴ و ۱۵ خرداد ورامین اظهار داشت: برگزاری مسابقه فوتسال یا فوتبال بین ورزشکاران مطرح کشور با ورزشکاران ورامینی و پخش از رسانه ملی توسط اداره ورزش و جوانان از برنامه های فراگیر در این شهرستان است.

حجت الاسلام محمودی گفت: با نصب پرچم مشکی سردرب مغازه ها توسط اصناف، ورامین سیاه پوش امام راحل خواهد بود.

کد خبر 4299256

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =