سید محسن محمودی

ورامین- رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران از سخنرانی های مختلف مسئولان کشوری در ورامین طی ایام ۱۴ و ۱۵ خرداد خبر داد.

حجت الاسلام سید محسن محمودی ظهر پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار مهر بیان داشت: مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و گرامیداشت شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ با حضور پر شور مردم انقلابی و شهید پرور شهرستان ورامین برگزار می شود.

وی با اهمیت شمردن قیام ۱۵ خرداد در شهرستان ورامین اظهار داشت: قیام خونین ۱۵خرداد اولین قدم در نهضت اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و گرامیداشت این روز، کمتر از گرامیداشت امام راحل و انقلاب اسلامی نیست و باید تلاش شود این روز بزرگ را آن طور که در خور امام عظیم الشان است گرامی بداریم.

محمودی گفت: مراسم مردمی ویژه ارتحال امام راحل در مسجد رضویه راه آهن و ویژه ۱۵ خرداد در مسجد روستای جعفرآباد اخوان برگزار خواهد شد.

وی به همایش پیشگامان انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: این همایش با حضور دکتر علی اکبر ولایتی در دانشگاه آزاد اسلامی ورامین-پیشوا برگزار می شود.

این مسئول گفت: در نظر است جلسات تبیینی با موضوع اندیشه امام خمینی (ره) و دستاوردهای انقلاب در ادارات شهرستان با حضور روسای ادارات و کارکنان با محوریت فرمانداری، اداره تبلیغات اسلامی و مرکز امور مساجد برگزار شود.

نواخته شدن زنگ ۱۵ خرداد در مدارس ورامین

حجت الاسلام محمودی ادامه داد: نمایشگاه آثار و اسناد ۱۵ خرداد در امامزاده کوکب الدین ورامین که در مرکزیت این شهر قرار دارد و روزانه افراد زیادی از این مسیر عبور می کنند برپا می شود که تاثیر به سزایی در نسل جدید و شناسایی امام راحل دارد.

رییس ستاد ۱۴ و ۱۵ خرداد ورامین گفت: سعی شده است در تشکیل کمیته نخبگان برای بزرگداشت مراسم و برنامه های انقلاب از ظرفیت جوانان استفاده شود.

وی افزود: توجه جدی به تبیین وصیت نامه امام راحل و برگزاری مسابقات فرهنگی در مساجد، ادارات، و اماکن عمومی توسط تمامی ادارات و نهادها صورت گرفته است و با برگزاری همایش طلایه داران تبلیغ توسط اداره تبلیغات اسلامی پیش از آغاز ماه مبارک رمضان و انتقال مفاهیم انقلاب و آشنایی هر چه بیشتر مردم با شخصیت امام راحل و قیام تاریخی ۱۵ خرداد مردم ورامین از ظرفیت مبلغین استفاده شده است.

محمودی گفت: نواخته شدن زنگ مدارس ورامین در روز ۱۵ خرداد ماه توسط آموزش و پرورش یکی دیگر از برنامه های گرامیداشت است.

برگزاری برپایی نمایشگاه قدس و مقاومت اسلامی

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: با همکاری مرکز رسیدگی به امور مساجد و فرصتی که در ماه مبارک رمضان در اختیار داریم راویان ۱۵ خرداد را به مساجد اعزام خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: برنامه عطر عاشقی در جمعه ۱۱ خردادماه و گرامیداشت ۱۴ و ۱۵ خرداد با پخش زنده و برگزاری ویژه برنامه ۱۴ و ۱۵ خرداد در پارک آزادگان ورامین از جمله برنامه هایی است که توسط شهرداری ورامین برگزار خواهد شد.

محمودی بیان کرد: همایش ویژه جهت گرامیداشت نقش مردم ورامین در حمایت از امام و مرجعیت در جریان لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی در سال ۱۳۴۱ توسط دانشگاه علمی کاربردی ورامین برگزار می شود.

این مسئول ادامه داد: نمایشگاه قدس و مقاومت اسلامی در میدان امام خمینی(ره) و محاکمه نمادین سران صهیونیست با حضور کارشناسان حقوق بین الملل و حضور شبکه های عربی و بین المللی برای پوشش برنامه توسط جمعیت انتفاضه برپا می شود.

تشریح برنامه های ۱۴ و ۱۵ خرداد

وی گفت: برپایی ایستگاه صلواتی از ۱۰ خرداد الی ۱۸ خرداد در میدان امام خمینی(ره) و میدان امام حسین(ع) به یاد امام علی(ع)، امام راحل و شهدای ۱۵ خرداد توسط اتاق اصناف شهرداری از اقدامات مهم این ایام است.

محمودی اضافه کرد: فعال شدن دهیاری های شهرستان ورامین توسط بخشداری در ارتباط با ۱۴ و ۱۵ خرداد، فضاسازی تبلیغی و محیطی مناسب در ایام منتهی به ۱۴ و ۱۵ خرداد و روز قدس توسط شهرداری و ادارات و ارگان های مختلف، استفاده از فضای مجازی و ترویج فرهنگ ۱۵خرداد توسط ارشاد، دانشگاه‌ها و مراکز علمی و سایر ارگان ها، دعوت از خانواده شهدای ۱۵ خرداد و برپایی ضیافت افطار توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران، برگزاری ختم قرآن و صلوات در مساجد و پایگاه های بسیج در ایام ۱۴ و ۱۵ خرداد، برگزاری دعای پرفیض کمیل و ندبه به یاد امام راحل و شهدای ۱۵ خرداد ورامین، ارائه خدمات رایگان به مردم در یوم الله ۱۴ و ۱۵ خرداد و روز قدس از سوی دستگاه های خدمت رسان نظیر اتوبوسرانی، برپایی نمایشگاه های هنری با موضوع امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد، ملاقات مسئولان با بیماران بیمارستان ۱۵ خرداد از جمله برنامه های مفید شهرستان ورامین در ایام یوم الله ۱۴ و ۱۵ خرداد ماه سال جاری است.

وی گفت: درج جملات امام و رهبری در سربرگ مکاتبات اداری و امتحانات دانش آموزان، نامگذاری مسابقات لیگ فوتبال شهرستان ورامین به نام جام شهدای ۱۵ خرداد، برگزاری عصر شعر طلوع خرداد با حضور شاعران جنوب شرق استان تهران توسط اداره فرهنگ و ارشاد، تهیه سرود انقلابی با موضوع ۱۵ خرداد توسط شهرداری، برگزاری تئاتر خیابانی ویژه ۱۴ و ۱۵ خرداد و روز قدس توسط ارشاد، برگزاری همایش و کارگاه آموزشی دبیران تاریخ و معاونین پرورشی با هدف تببین حادثه ۱۵ خرداد ورامین توسط آموزش و پرورش از جمله فعالیت های این ایام خواهد بود.

محمودی افزود: عصر شعر در مساجد ورامین با موضوع ۱۵ خرداد و مقاومت اسلامی توسط ارشاد، فراخوان مسابقه عکاسی با موضوع راهپیمایی ۱۵ خرداد و روز جهانی قدس توسط بسیج هنرمندان ، نصب تابلوی شهدای ۱۵ خرداد در ورودی جاده قم-گرمسار با پیگیری فرمانداری ورامین و اداره راه، پخش فیلم های جشنواره عمار در مدارس و پایگاه های بسیج و مساجد ورامین، برپایی کرسی های آزاداندیشی با موضوع اندیشه امام راحل، دستاوردهای انقلاب و مقاومت اسلامی در اماکن عمومی و دانشگاه ها، ارسال پیام تلفنی به شهروندان برای حضور باشکوه در راهپیمایی ۱۵ خرداد و روز قدس از دیگر اقداماتی است که در ایام یوم الله ۱۴ و ۱۵ خرداد ماه انجام می شود.

خیمه های معرفت اوقاف ۱۴ و ۱۵ خرداد و روز قدس برپا می شود

وی به برنامه های قرآنی ایام یو الله ۱۴ و ۱۵ خرداد اشاره کرد و بیان داشت: ایستگاه قرآن بخوان و جایزه بگیر توسط اوقاف در حاشیه راهپیمایی ۱۵ خرداد و روز قدس راه اندازی می شود و مراسم کرسی تلاوت با عنوان ۳۰ شب ۳۰ تلاوت در ایام ماه رمضان با همکاری شهرداری و اوقاف برپا خواهد بود.

محمودی گفت: خیمه های معرفت توسط اوقاف با محوریت ۱۴ و ۱۵ خرداد و روز قدس فعال خواهد شد.

رییس ستاد ۱۴ و ۱۵ خرداد ورامین اظهار داشت: برگزاری مسابقه فوتسال یا فوتبال بین ورزشکاران مطرح کشور با ورزشکاران ورامینی و پخش از رسانه ملی توسط اداره ورزش و جوانان از برنامه های فراگیر در این شهرستان است.

حجت الاسلام محمودی گفت: با نصب پرچم مشکی سردرب مغازه ها توسط اصناف، ورامین سیاه پوش امام راحل خواهد بود.

کد خبر 4299256

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =