بازآفرینی ۱۳۳۴ محله درکشور/کردستان پیشتازاجرای طرح بازآفرینی شهری

سنندج- معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه بازآفرینی هزار و ۳۳۴ محله در سطح کشور باید انجام شود.

به گزارش خبرنگارمهر، هوشنگ عشایری امروز پنج شنبه در جلسه ستادبازآفرینی شهری استان کردستان که درسالن شهدای گمنام استانداری تشکیل شد، گفت: برنامه ملی بازآفرینی شهری ایران با رویکرد محله محوری تبیین شده و به طور رسمی در ۱۹ بهمن ماه سال گذشته توسط رییس جمهوری آغاز شد.

وی از اجرای بازآفرینی شهری در هزار و ۳۳۴ محله  تا پایان برنامه ششم توسعه خبرداد و عنوان کرد: مشارکت مردمی نقش جدی در تحقق پذیری پروژه بازآفرینی دارد.

وی با اشاره به اینکه در این برنامه ۳  بُعد کالبدی و ۶ بُعد غیرکالبدی در نظر گرفته شده است، بیان کرد:  جریان کالبدی از آنجاکه قابل مشاهده است همه روند اجرای آن را پیگیری می کنند.

معاون وزیر راه وشهرسازی اظهارداشت: پیشتاز بودن استان کردستان اجرای پروژه های بازآفرینی شهری نسبت به دیگر استان های کشور کاملا مشهود و مشخص است.

عشایری از رسانه های محلی استان خواستار ورود جدی به موضوع بازآفرینی شهری و جذب مشارکت مردمی در راستای اجرای پروژه های این حوزه شد و افزود: از دیگر مسائل مورد نیاز دراین رابطه تدوین برنامه جامع اقدام مشترک برای انجام فعالیت های کالبدی و غیرکالبدی است.

وی عنوان کرد: در دهه ۷۰ موضوع بهسازی ونوسازی بافت های فرسوده، در دهه ۸۰ ساماندهی سوکونتگاه های غیررسمی و در دهه ۹۰ هم بازآفرینی شهری در کشورمان مطرح شده است.

وی وجه تمایز برنامه دهه ۹۰ با دیگر دهه ها را نگاه از پایین به بالا خواند و اضافه کرد: ابتدا نهاد توسعه محلی در محلات شکل می گیرد و آنها درخواست ها را به ستاد شهرستانی بازآفرینی شهری ارسال و بعد  تصمیم گیری اتخاذ می شود.

معاون وزیر راه وشهرسازی اظهارداشت: بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان به پروژه های بازآفرینی در سال جاری اختصاص داده شده و ۱۳ میلیارد تومان هم به مباحث مربوط به زمین در اختیار استان قرار داده شده است.

کد خبر 4299318

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =