بازآفرینی ۱۳۳۴ محله درکشور/کردستان پیشتازاجرای طرح بازآفرینی شهری

سنندج- معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه بازآفرینی هزار و ۳۳۴ محله در سطح کشور باید انجام شود.

به گزارش خبرنگارمهر، هوشنگ عشایری امروز پنج شنبه در جلسه ستادبازآفرینی شهری استان کردستان که درسالن شهدای گمنام استانداری تشکیل شد، گفت: برنامه ملی بازآفرینی شهری ایران با رویکرد محله محوری تبیین شده و به طور رسمی در ۱۹ بهمن ماه سال گذشته توسط رییس جمهوری آغاز شد.

وی از اجرای بازآفرینی شهری در هزار و ۳۳۴ محله  تا پایان برنامه ششم توسعه خبرداد و عنوان کرد: مشارکت مردمی نقش جدی در تحقق پذیری پروژه بازآفرینی دارد.

وی با اشاره به اینکه در این برنامه ۳  بُعد کالبدی و ۶ بُعد غیرکالبدی در نظر گرفته شده است، بیان کرد:  جریان کالبدی از آنجاکه قابل مشاهده است همه روند اجرای آن را پیگیری می کنند.

معاون وزیر راه وشهرسازی اظهارداشت: پیشتاز بودن استان کردستان اجرای پروژه های بازآفرینی شهری نسبت به دیگر استان های کشور کاملا مشهود و مشخص است.

عشایری از رسانه های محلی استان خواستار ورود جدی به موضوع بازآفرینی شهری و جذب مشارکت مردمی در راستای اجرای پروژه های این حوزه شد و افزود: از دیگر مسائل مورد نیاز دراین رابطه تدوین برنامه جامع اقدام مشترک برای انجام فعالیت های کالبدی و غیرکالبدی است.

وی عنوان کرد: در دهه ۷۰ موضوع بهسازی ونوسازی بافت های فرسوده، در دهه ۸۰ ساماندهی سوکونتگاه های غیررسمی و در دهه ۹۰ هم بازآفرینی شهری در کشورمان مطرح شده است.

وی وجه تمایز برنامه دهه ۹۰ با دیگر دهه ها را نگاه از پایین به بالا خواند و اضافه کرد: ابتدا نهاد توسعه محلی در محلات شکل می گیرد و آنها درخواست ها را به ستاد شهرستانی بازآفرینی شهری ارسال و بعد  تصمیم گیری اتخاذ می شود.

معاون وزیر راه وشهرسازی اظهارداشت: بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان به پروژه های بازآفرینی در سال جاری اختصاص داده شده و ۱۳ میلیارد تومان هم به مباحث مربوط به زمین در اختیار استان قرار داده شده است.

کد خبر 4299318

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =