تغییری در کازرون ایجاد نشده است/ مردم احساساتی عمل نکنند

کازرون- امام جمعه کازرون با اشاره به اینکه تغییری در شهرستان کازرون ایجاد نشده، بیان کرد: مردم باید آرامش خود را حفظ کرده و احساسی عمل نکنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد خرسند در خطبه های امروز نماز جمعه کازرون بیان کرد: اولین خواهش من این است که مردم به شایعات توجهی نکنند، این فضای مجازی قفل و بستی ندارد و هر روز درآن شایعاتی ایجاد می شود مثل اینکه گفته شده بنده کازرون را ترک کرده ام در حالیکه دروغ خیلی بزرگی بود.

وی با اشاره به اینکه پیش از این نیز قول داده بودم که مطالبات مردم کازرون را دنبال کنم، بیان کرد: به قول خود عمل کرده و مطالبات و خواسته های مردم این شهرستان را دنبال کردم و به جاه های خوبی نیز رسید.

امام جمعه کازرون با اشاره به اینکه نباید به شایعات توجهی شود، بیان کرد: عده ای مطالبی نوشتند که به فریاد کازرون برسید وبدبخت شدیم و ... در حالیکه همه اینها دروغ بوده است.

حجت الاسلام خرسند با اشاره به اینکه هیچ تغییری در کازرون ایجاد نشده که اگر شده بود من خبر دار میشدم، افزود: همانطور که مسئولان نیز گفتند هیچ تغییری در کازرون صورت نگرفت و در رابطه با ایجاد تغییرات نه ابلاغی در کار بود نه بخشنامه ای اما  این تجمعات چند روز اخیر چه دلیلی داشت؟

وی گفت: در تجمعات قبلی، خودم نیز شرکت کردم چون خواسته های مردم را به حق می دانستم و همین کار من نیز باعث شد که به من اتهام زدند که محرک این اتفاقات بنده هستم اما من به خاطر انقلاب و اسلام و مردم از آبروی خودم نیز می گذرم و هیچ اشکالی هم ندارد.

امام جمعه کازرون با اشاره به اینکه وزارت کشور نیز در بیانیه اخیر خود بیان کرده که طرح جدید تا بررسی های کارشناسی و تامین خواسته های مردم متوقف شده است، بیان کرد: در بیانیه آمده است که تا وقتی نظر صاحب نظران و دلسوزان شهرستان تامین نشود هیچ اتفاقی نمی افتد.

حجت الاسلام خرسند بیان کرد: مسئولان خواست مردم مبنی بر ایجاد فرمانداری ویژه، یا دشت برم یا انارستان را پذیرفته و قول های لازم را داده اند.

وی تاکید کرد: ما در فضای آرام می توانیم مطالبات خودمان را دنبال کنیم و به نتیجه لازم برسیم.

امام جمعه کازرون با اشاره به اینکه مردم کازرون همیشه غیور بوده و هم اکنون نیز مردم غیوری هستند،  گفت: اینجا شهر و محل و یاری رسان شیرانی مثل ناصر دیوان بوده است، کسی که بر علیه انگلیسی ها وارد مبارزه شد.

حجت الاسلام  خرسند بیان کرد: امروز مردمی که یاری رسان ناصر دیوان بودند نباید اجازه دهند منافقانی که نوکر انگلیسی ها هستند  از این فضا سوء استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه نباید اجازه داد منافقین از این فضا سوءاستفاده کنند، گفت: وقتی نا امنی و شورش شود کسی خواسته های به حق شما مردم کازرون را متوجه نمی شود پس باید با آرامش مطالبات را دنبال کرد.

امام جمعه کازرون  با اشاره به اینکه به من گفته شد که آنهایی که این دو بانک را در کازرون آتش زدند لهجه کازرونی نداشتند و از شهرهای دیگر بوده اند، بیان کرد: اجازه دهیم بنده به عنوان خدمتگزار مردم خواسته های شما را دنبال کنم.

وی گفت: یک روز من کازرون نبودم که اگر در شهر بودم با تعامل مسئله را حل و خواسته های مردم را دنبال می کردم در عین حال از مسئولان نیز گلایه دارم که چرا در این چند روز بین مردم نیامده و به حرف های آنان گوش نداده اند و مسئله دوستانه حل نشد.

با مسببان حادثه برخورد شود

امام جمعه کازرون متذکر شد: از مسئولان می خواهم هیئت کارشناسی به کازرون اعزام شود و موضوع را بررسی کند و با تمام افرادی که مسبب این حوادث هستند در هر  مقامی، برخورد شود.

 وی با تاکید بر اینکه  نباید برای خواسته های خود شهر را غیر امن کنیم،  عنوان کرد: مسئولان کشور حساس هستند و با عوامل این قضایا برخورد خواهد شد.

حجت الاسلام خرسند بیان کرد: بنده بازهم قول می دهم به عنوان یک شهروند کازرونی مطالبات مردم را دنبال کنم، باید آرامش به شهر برگردد تا با متخلفان برخورد شود.

وی گفت: به شما جوانان با غیرت کازرونی نیز می گویم که نگذارید هویت و آبروی شما در خطر قرار گیرد و شهر ما آسیب ببیند  زیرا با ایجاد فضای غیر امن سرمایه گذاری در شهر نیز دچار خدشه می شود.

وی گفت: به ما قول داده اند که موضوعات رسیدگی می شود. وی عنوان کرد: افرادی که در این قضایا دستگیر شده اند انشاالله زودتر آزاد شوند.

کد خبر 4299828

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =