ساخت و سازها در گناوه براساس اصول فنی و مهندسی شهرسازی نیست

گناوه - معاون امور عمرانی فرمانداری شهرستان گناوه گفت: ساخت و سازها در شهرستان گناوه براساس اصول فنی و مهندسی شهرسازی نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، حسام منصوری  مطلق بعد از ظهر جمعه در نشست با رئیس سازمان نظام مهندسی اظهار داشت: جایگاه سازمان نظام مهندسی در شهرستان گناوه کمرنگ و غیر فعال است.

معاون امور عمرانی فرمانداری شهرستان گناوه گفت: ساخت و ساز ها متاسفانه بر اساس اصول فنی و مهندسی شهرسازی انجام نمی گیرد که باید در این زمینه تحول اساسی صورت بگیرد. 

منصوری مطلق بیان داشت: برای اصول شهرسازی شهرستان گناوه سیستم تعریف نشده و به  همین شیوه غلط و نادرست تخلفات متعددی تا کنون در سطح شهر گناوه صورت گرفته است.

وی بر ضرورت تشکیل کارگروه نظارت بر ساخت و سازهای شهری  در گناوه تاکید کرد و ادامه داد: شورای فنی نظام ساختمان مربوط به کل شهرستان گناوه بوده و نظارت در امر ساخت و ساز ضعف اساسی دارد.

معاون عمرانی فرمانداری شهرستان گناوه اضافه کرد: گشت نظارت ساختمانی و پلیس ساختمان در  شهرداری باید تقویت و احیا  شود.

منصوری مطلق تصریح کرد: این وضعیت برای شهر گناوه قابل قبول نیست؛ چرا که در ساخت و ساز و مبلمان شهری در شهرستان گناوه متاسفانه همخوانی و هم بادی و یکنواختی در ارتفاع و مسائل فنی در ساختمان ها رعایت نشده است.

در ادامه این نشست رئیس سازمان نظام مهندسی شهرستان گناوه اظهار داشت: عدم رعایت اصول شهرسازی توسط شهروندان و دور زدن قانون و مقررات ساخت و ساز از جمله مشکلات اساسی نظام مهندسی گناوه  است. 

احمدی متذکر شد: شهرداری قوه اجرایی و توان جلوگیری از تخلفات ساختمانی ندارد و تنها به گزارشات متخلفان به کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ها اکتفا می کند.

احمدی عنوان کرد: سازمان نظام مهندسی شهرستان گناوه ۱۱۰ مهندس ناظر دارد که در زمینه ساخت و ساز های شهرستان که طبق و زیر نظر این نمایندگی امر نظارت را برعهده دارند و آماده ارائه ی هر گونه خدمات   برای بهسازی روند ساخت و ساز ها است

کد خبر 4299919

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =