تسریع در اعلام نتایج حاصل از اجرای طرح آزمایشی تغییر ساعت کار بانک‌ها / جلوگیری از افت فشار گاز در مناطق سردسیر کشور

چند تن از نمایندگان مجلس در تذکری کتبی از وزیر کشور تسریع در اعلام نتایج حاصل از اجرای طرح آزمایشی تغییر ساعت کار بانکها را خواستار شدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، غلامعلی حداد عادل رئیس مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

مفتح نماینده رزن در تذکر به وزیر راه و ترابری بر تسریح در برف روبی و رفع یخ زدگی راههای روستایی تاکید کرد.

یحیی زاده نماینده تفت و میبد در تذکر به وزیر راه و ترابری خواستار تسریع در طرح های بهسازی خطوط ریلی کشور و تعویض ناوگان فرسوده با توجه به خروج پنج قطار ار ریل در یک ماه گذشته و در تذکر به رئیس جمهور خواستار صدور دستور پرداخت 1500 میلیون تومان بدهی به سازمان تامین اجتماعی با توجه به بودجه سال 85  و ضرورت پرداخت 4500 میلیارد تومان باقی مانده بدهی از طریق لایحه بودجه 86 شد.

ندیمی نماینده لاهیجان و سیاهکل در تذکر به رئیس جمهور خواستار دستور پیگیری افزایش حدود 3 هزار میلیارد تومانی بیمه محصولات کشاورزی حسب تنوع محصولات، نوسانات جوی و خرده مالکی شد و در تذکر به وزیر رفاه خواستار پیگیری اجرایی شدن و جذب بودجه های بیمه های اجتماعی و درمانی کشاورزان و سرعت بخشی آن با افزایش بودجه سال 86 شد.

ریاض و موسوی نمایندگان تهران و تمدن نماینده شهرکرد در تذکر به وزیر رفاه و تامین اجتماعی خواستار رسیدگی به علت تاخیر در بیمه نمودن کلیه روستاییان کشور شدند.

ریاض و موسوی نمایندگان تهران در تذکر به وزیر امورخارجه خواستار پیگیری جدی و گزارش آخرین وضعیت سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در کشور اردن شدند و در تذکر به وزیر نفت خواستار اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از افت فشار گاز در مناطق سردسیر کشور شدند.

آیین پرست نماینده مهاباد در تذکر به وزر نفت خواستار رفع افت و جریان گاز و طولانی شدن صف های بنزین و گازوئیل در جایگاههای توزیع شد.

قنبری نماینده ایلام در تذکر به وزیر نفت بر رفع نارضایتی مردم شهرهای ایوان، شیروان و چرداول به نحوه توزیع گازوئیل تاکید کرد و در تذکر به وزیر نیرو خواستار بررسی علل تاخیر در اجرای طرح های تصفیه فاضلاب شد.

سادات موسوی نماینده مبارکه در تذکر به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار لزوم تشکیل هیات نظارت بر مطبوعات شد.

جعفرزاده نماینده ماکو و چالدوران در تذکر به وزیر امور اقتصادی خواستار علت جلوگیری از لغو بخشنامه لحظه ای و آنی مشکوک گمرک ایران شد.

شجاع پوریان نماینده بهبهان در تذکر به وزیر صنایع خواستار علت غیر استاندارد بودن پژوه 405 و عدم رفع عیوب و نواقص آن تاکنون توسط شرکت ایران خودرو شد.

تمدن نماینده شهرکرد و قربانی نماینده قائنات در تذکر به وزیر مسکن بر لزوم برنامه ریزی دقیق و اساسی برای مهار قیمت زمین و مسکن و اعلام اقدامات و برنامه های آن وزارتخانه به مردم تاکید کردند.

 نوعی اقدم نماینده اردبیل و تمدن نماینده شهرکرد در تذکر به وزیر کشور بر تسریع در اعلام نتایج حاصل از اجرای طرح آزمایشی تغییر ساعت کار بانک ها تاکید کردند.

ایران نژاد نماینده چابهار، میر مراد ذهی نماینده سراوان، پشنگ نماینده خاش و میرجاوه و باقری نماینده ایران شهر در تذکر به وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص لغو بخشنامه شماره 262470 مدیر کل دفتر واردات گمرک ایران مبنی بر تعیین گمرکات تخصصی جهت ترخیص لوازم خانگی برقی و عدم درج نام گمرکات مناطق محروم بخصوص استان سیستان و بلوچستان شدند.

طلایی نیک نماینده بهار و کبودرآهنگ در تذکر به وزیر امور خارجه خواستار رسیدگی و پیگیری موثر برای جلوگیری از رفتارهای نامناسب با اتباع ایرانی توسط ماموران دولت های همسایه به خصوص ترکیه و امارات شد و در تذکر به وزیر علوم و تحقیقات و فناوری خواستار رسیدگی به عملکرد ضعیف دانشگاه بوعلی سینا در اجرای برنامه ساماندهی و گسترش آموزش ها به خصوص تحقق مصوبات دولت شد.

اعلمی نماینده تبریز در تذکر به رئیس جمهور خواستار توجیه کردن وزاء به اولویت قائل شدن پاسخگویی به سئوالات نمایندگان موضوع اصل 88 قانون اساسی و مواد 192 الی 194 آیین نامه داخلی مجلس نسبت به همراهی رئیس جمهور در سفرهای داخلی شد.

19 تن از نمایندگان در تذکر به رئیس جمهور خواستار دستور برای علت عدم ترک معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از سالن اجرای زنده رقص مختلط در کشور ترکیه و لزوم پاسخگویی منطقی به تذکرات نمایندگان مجلس شدند.

ابطحی نماینده خمینی شهر و تمدن نماینده شهرکرد در تذکر به وزیر نفت خواستار جلوگیری از قطع گاز کارخانجات سیمان و دلیل عدم تحویل مازوت مورد نیاز شدند.

عسگری نماینده مشهد، دهقان نماینده چناران ، رستمی نماینده قوچان و زمانی نماینده ملایر در تذکر به وزیر رفاه و لزوم پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با توجه به مصوبه مجلس تا سقف 200 هزار تومان تاکید کردند.

کد خبر 430007

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =