انتظار باغداران سیروانی برای جبران خسارت

ایلام-بارش های اخیر باران خسارت هایی به باغات شهرستان سیروان وارد کرده است، حالا باغداران این شهرستان در انتظار جبران خسارت ها هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، سایت باغبانی ورگچ و شوراب خانعلی دو تاکستان بزرگ انگور در سیروان است که روزگاری تپه های خشک و بایر بود و به واسطه آب سیمره آباد و باعث اشتغالزایی فراوانی شد.

باغات بیمار شدند

مهدی رحمانی از باغداران این منطقه در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: مدت ۱۲ سال است که باغ انگور و زیتون را درسطح زمین های این منطقه کشت می کنم اما محصول امسال ما آغشته به بیماری کپک و قارچ شده است.

وی گفت: سم پاشی سطح باغ نیز جوابگو نیست هم اکنون تکلیف باغداران با این محصول که دچار بیماری شده است چیست؟ مسئولان می گویند سطح باغ باید بیمه شود اما بیمه جوابگو نیست.

خسارت به باغات شهرستان سیروان

احمد محمدی مدیر جهاد کشاورزی سیروان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سایت باغبانی ورگچ و شوراب خانعلی با ۹۵ هکتار از مهمترین سایت های باغبانی استان به شمار می رود.

وی افزود: ترکیبات باغات آن زیتون و انگور است و در راستای اشتغالزایی سطح باغات این سایت ۸۵ خانوار بهره بردار دارد.

محمدی اضافه کرد: بارندگی های امسال آخر فصل با توجه به گرمی هوا و نزولات جوی فراوان، خسارات به باغات ایجاد کرده و تعدادی از درختان  سطح این منطقه کپک و قارچ زدند.

وی اظهار داشت: چنانچه مسئولان صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان همکاری بیشتری با باغداران داشته باشند، جهاد کشاورزی برای همکاری با باغداران و جامعه هدف حداکثر  آمادگی را دارد.

حمایت از باغداران و ارائه آموزش های لازم در جهت مبارزه با آفت ها و همچنین پایبندی صندوق بیمه محصولات کشاورزی در قبال باغداران می تواند نقش مهمی در تولید و اشتغال برای باغداران منطقه باشد.

کد خبر 4303066

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =