کمیسیون امنیت ملی لایحه CFT  را به صحن مجلس گزارش نمی کند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: این کمیسیون لایحه دولت برای الحاق به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم را به دلیل استعماری بودن و امکان تسلط بیگانه به صحن مجلس گزارش نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و پس از مطرح شدن لایحه الحاق دولت ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم و پس از اعتراض برخی نمایندگان نسبت به این لایحه، سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این خصوص اظهار داشت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پس از اعلام وصول لایحه دولت برای الحاق به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم، به بررسی مفاد و محتوای آن و پیشنهادات دولت در خصوص حق تحفظ پرداخت اما به چند دلیل صلاح نداست که آن را به صحن مجلس گزارش کند.

وی با اشاره به این دلایل تصریح کرد: این لایحه مخالف اصل سوم قانون اساسی است، چرا که استعماری است و منجر به تسلط بیگانگان بر کشور می شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: از سوی دیگر دولت تلاش کرده که با حق شرط و بیانیه های صادرشده در مقدمه لایحه، از خسارات جلوگیری کند، ولی نظر کارشناسان حقوقی این است که حق شرط (حق تحفظ) و این بیانیه ها نمی توانند از خسارات جلوگیری کنند، لذا گزارش آن را به صحن مجلس ارائه نکردیم.

کد خبر 4303171

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 9 =