پلیس حفاظت از فضای سبز در شیراز راه اندازی می شود

شیراز- رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز از تشکیل کارگروهی برای ایجاد گشت ویژه حفاظت از فضای سبز شهری خبر داد که با لباس های یکسان و نشان مخصوص آغاز به کار می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، جهانبخش میرزاوند سه شنبه شب در جمع خبرنگاران با بیان اینکه وظیفه این گشت برخورد با افرادی است که فضای سبز و درختان را تخریب می کنند، افزود:  شماره تلفنی دو یا 3 رقمی برای گزارش های مردمی مبنی بر تخریب فضای سبز درنظر گرفته می شود

وی به نام این گشت ویژه اشاره کرد و گفت: در کارگروه یادشده به بحث گذاشته و بین عنوان پلیس یا گشت ویژه حفاظت از فضای سبز شهری یک مورد انتخاب می شود.

وی با اشاره به لزوم فرهنگ سازی در حفظ فضاهای سبز شهری توسط شهروندان اضافه کرد: در روز شیراز امسال سند سه درخت در پارک شهر شیراز به نام استاندار فارس، شهردار و ریاست شورای این شهر زده شد و همچنین 12 کودکی که در 15 اردیبهشت روز شیراز در این شهر به دنیا آمدند نیز هر کدام سند یک درخت به نام آنها زده می شود.

وی سرانه فضای سبز کشور را برای هر نفر بین هفت تا 12 متر عنوان کرد و اظهار داشت: در شیراز این آمار با احتساب باغ ها و ارتفاعات برای هر نفر حدود 23 متر مربع و بالاتر از میانگین کشور است.

میرزاوند در عین حال اعلام کرد: مشاغل شیراز نسبت به نصب تابلوهای تبلیغاتی سلیقه ای برخورد کرده اند؛ کارگروهی ویژه نیز برای ساماندهی تابلوهای فروشگاه ها و مشاغل سطح شهر تشکیل شده که پیش بینی می شود تا پایان سال جاری تابلوهای حداقل یکی از خیابان های اصلی هر منطقه شهرداری شیراز در این زمینه ساماندهی شود.

رئیس سازمان سیما و منظر شهری شیراز همچنین با اعلام اینکه مدیریت 11 مورد از 12 ارتفاعات شیراز در اختیار شهرداری است که برنامه ریزی شده با استفاده از گیاهان بومی این فضاها پوشیده و زیباسازی شود، اظهار کرد: زیرساختها و تاسیسات آب مورد نیاز فضای سبز شیراز را در حال حاضر جزیره ای است، بنابر این، سیستم باید با احداث مخازن در سطح شهر یکپارچه و انتقال آب فضاهای سبز همه مناطق شهرداری مشترک شود تا در نتیجه این اقدام هزینه نگهداری تاسیسات کاهش چشمگیری پیدا و در هزینه ها نیز صرفه جویی شود.

میرزاوند شور شدن آب چاه های قسمت شرق شیراز و منطقه 7 شهرداری را هم مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: آب یکی از چاه های آبیاری فضای سبز شهرداری در این منطقه کاملا شور و غیر قابل مصرف شده است که برای کاهش اثرات این چالش باید گیاهانی مناسب با این وضعیت در این مناطق کاشته شود.

کد خبر 4304221

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =