شرایط سرمایه گذاری و صادرات برای بخش خصوصی در هرمزگان تسهیل شود

بندرعباس- استاندار هرمزگان گفت: مدیران دستگاههای اجرایی شرایط سرمایه گذاری و صادرات را برای بخش خصوصی در هرمزگان تسهیل کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون همتی پیش ازظهر شنبه در سومین نشست شورای اداری استان هرمزگان که در سالن جلسات فرمانداری بندرعباس برگزار شد، بیان داشت: به دلیل اهمیت ریاست جمهوری شخص بخشنامه راه اندازی میز خدمت در دستگاههای دولتی را امضا کرده اند. سازمان مدیریت و بودجه، سازمان بازرسی استان و اداره کل اطلاعات موضوع راه اندازی میز خدمت را رصد کنند.

وی عنوان کرد: از سد شمیل و نیان و مسیر و خط انتقال را بازدید کردم، اگر موضوع آب در استان مدیریت نشود موجب ایجاد تنش در استان خواهد شد. از دستگاههای انتظامی و نیروهای نظامی در موضوع آب مدیریت داشته باشند. از مردم هم تقاضا می کنیم در مصرف استان را همراهی کنند.

همتی اظهارداشت: در مقطع کنونی وارد جنگ اقتصادی شده ایم و ببرای آنکه اشتغال موجود از بین نرود و اشتغال جدید بوجود بیاوریم و موجب نارضایتی مردم نشویم باید با دقت و مراقبت وارد جنگ اقتصادی شویم. در این بین استانداری فرمانده این جنگ است و تمام مدیران باید لباس رزم بپوشند و پای کار باشند تا مثل دوران دفاع مقدس در این میدان هم پیروز شویم.

وی بیان داشت: مقابله با جنگ اقتصادی دشمن به ساز و کار و آمادگی و الزامات خاص خود نیاز دارد و دستگاه های اجرایی و نهادهای نظارتی باید ضمن دقت در رعایت مقررات، با بخش خصوصی و فعالان اقتصادی نیز همکاری لازم را داشته باشند.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با بیان اینکه دشمن می خواهد مشکلات اقتصادی و اجتماعی ما را گسترده کند، خاطرنشان کرد: تمامی دستگاه های اجرایی و نهادها باید حامی جدی و دقیق بخش خصوصی باشند تا بخش خصوصی در این جنگ اقتصادی موفق باشد و سرمایه گذاری دچار خسارت نشود.

وی با بیان اینکه مردم هستند و بخش خصوصی هم آمادگی ورود به این عرصه هستند، تاکید کرد: مدیران نباید به پر و پای بخش خصوصی بپیچیم. باید راه سرمایه گذاری را در استان فراهم کنیم. از نمایندگان استان در مجلس و دستگاههای نظارتی تقاضا دارم در این عرصه با دقت ورود کنند و بر عملکرد مدیران نظارت داشته باشند.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: باید با ایجاد جاذبه و هموار کردن راه سرمایه گذاران را علاقمند به سرمایه گذاری در استان کنیم. شجاعت پذیر باشیم و ریسک پذیری را فراموش نکنیم. دستگاههای دولتی در ارائه خدمات به بخش خصوصی باید از همدیگر پیشی بگیرند.

وی عنوان کرد: امارات با تغییر شرایط سرمایه گذاری در این کشور به دنبال گرفتن بازار از دست ایران است و سعی دارد با ایجاد جاذبه سرمایه گذاران را به سمت خودش بکشاند. مدیران باید با پشتکار شبانه روزی فرآیند صادرات و واردات را تسهیل کنند. تولیدکنندگان برای صادرات کالا نباید با مشکل خروجی روبرو شوند. مشکلات باید در کمترین زمان حل شود.

کد خبر 4306070

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =