تأخیر در اعلام دستور جلسات/انتخاب شهردار با حضور هیئت حل اختلاف

کرج - تأخیر در اعلام دستور جلسات و انتخاب شهردار کرج با حضور هیئت حل اختلاف استان ازجمله موضوعاتی بود که در جلسه علنی شورای شهر مطرح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، رحیم خستو در جلسه علنی روز یکشنبه با طرح این سؤال که چرا دستور جلسات با تأخیر به سمع اعضا می‌رسد؟ گفت: مصوبات شورا بر اساس قانون باید به سمع و نظر اعضای شورای شهر برسد، این در حالی است که ما از بسیاری از لوایح و نامه‌های وارده و ارسالی از شورا بی‌خبر هستیم.

وی در ادامه بابیان اینکه شفافیت مباحث مالی از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: زمان آن رسیده است که نسخه‌ای از بودجه شورا در اختیار افکار عمومی قرار گیرد.

عضو شورای شهر کرج خطاب به رئیس شورا، گفت: گزارش بودجه را به افکار عمومی و اعضا ارائه کنید، هرچه زمان بیشتری بگذرد خودتان با مشکل مواجه خواهید شد.

خستو در ادامه با اشاره به اینکه امام‌جمعه در خطبه‌های نماز اعلام کرده است که نشانه‌هایی از اعیاد شعبانیه و رمضان در شهر تبلور ندارد، گفت: چندی پیش در خصوص وضعیت بیلبوردهای شهر انتقاداتی شد و شهرداری اعلام کرد که بسیاری از این تابلوها در اختیار ما نیست، از شهرداری می‌خواهیم گزارشی از وضعیت بیلبوردهای شهر به شورا ارائه کند.

جای تأسف دارد که برخی از اعضا از نامه‌های ارسالی و دریافتی بی‌اطلاع هستندوی تأکید کرد: در خصوص واگذاری بیلبوردهای شهر اگر پیمانی بسته‌شده بهتر است که به شورا اعلام شود.

عضو شورای شهر کرج در بخش دیگری به نامه دادستان اشاره کرد که روز گذشته به دفترش ارسال‌شده و گفت: با توجه به اینکه مفاد نامه محرمانه بوده است بدان نمی‌پردازم، ولی نکته‌ای قابل‌تأمل این است که چرا برخی اعضا از نامه‌های ارسالی به نهادها و دستگاه‌ها بی‌اطلاع هستند.

خستو با تأکید بر اینکه در قانون به‌صراحت اعلام‌شده که همه اعضا باهم برابر هستند و دارای رأی برتر نیستند، گفت: جای تأسف دارد که برخی از اعضا از نامه‌های ارسالی و دریافتی بی‌اطلاع هستند.

وی با اشاره به اینکه تصمیمات شورا باید شورایی اتخاذ شود، گفت: هیئت‌رئیسه به ما پاسخ دهد که این تصمیمات ازجمله ارسال نامه به دستگاه قضا کجا اتخاذ می شود، در هیئت‌رئیسه، بیرون از هیئت‌رئیسه یا بیرون از شورا، به‌هرحال حق قانونی ما است که بدانیم این تصمیمات کجا اتخاذ می‌شود.

جلسه غیرعلنی انتخاب شهردار با حضور اعضای هیئت حل اختلاف در هفته جاری به‌صورت فوق‌العاده تشکیل خواهد شدمحمد نبیونی رئیس شورای شهر کرج در ادامه با اشاره به اینکه موضوع انتخاب شهردار در جلسات اخیر موردبحث و بررسی قرارگرفته است، گفت: طبق قانون دریافت اطلاعات نامزدهای شهرداری از امتیازات شورای شهر است، با توجه به ابهامات موجود از دستگاه قضا خواستیم تا اطلاعات بیشتری در اختیار مجموعه قرار دهد.

وی در بخش دیگری تأکید کرد: جلسه غیرعلنی انتخاب شهردار با حضور اعضای هیئت حل اختلاف در هفته جاری به‌صورت فوق‌العاده تشکیل خواهد شد.

رئیس شورای شهر کرج با اشاره به مفاد نامه دادستان که محرمانه است، گفت: نامه دادستان در جلسه غیرعلنی مطرح و موردبررسی قرار خواهد گرفت.

نبیونی در خصوص وصول طرح دوفوریتی اعضا درباره انتخاب شهردار، گفت: طرح دوفوریتی که به دستور جلسه مربوط نباشد، قرائت نخواهد شد.

عباس زارع یکی دیگر از اعضای شورای شهر کرج ضمن تذکری به رئیس شورا، گفت: هر اقدامی که انجام می‌شود باید قانونی باشد، قانون در خصوص جلسات غیرعلنی و حضور اعضای حل اختلاف مصوبه دارد، در قانون افرادی که می‌توانند در جلسه شورا دعوت شوند نیز مشخص‌شده است.

عضو شورای شهر کرج خطاب به رئیس شورا؛ اعلام کرده‌اید که اعضا باهم اختلاف دارند، کدام اختلاف، قانون را اجرا کنید در این صورت شاهد اختلافی هم نخواهید بودرحیم خستو در ادامه با تأکید بر اینکه شورای حل اختلاف در صورت اختلاف میان شورا و فرمانداری به صحن دعوت می‌شوند، گفت: به‌صورت شخصی نمی‌توان در خصوص وصول یا عدم وصول طرح دوفوریتی تصمیم‌گیری کرد، قانون مشخص کرده است که یک‌سوم اعضای شورا به‌علاوه یک نفر می‌توانند فوریت یک طرح را تشخیص و درخواست رأی‌گیری داشته باشند.

عضو شورای شهر کرج به حجم لوایح وارده به شورا اشاره کرد و با طرح این سؤال که چرا دراین‌باره درخواست جلسه فوق‌العاده نمی‌شود، گفت: آقای رئیس اینکه شما کسالت داشته باشید نباید منجر به تعطیلی جلسات شورا و تعطیلی شهر شود.

خستو خطاب به رئیس شورای شهر گفت: اعلام کرده‌اید که اعضا باهم اختلاف دارند، کدام اختلاف، قانون را اجرا کنید در این صورت شاهد اختلافی هم نخواهید بود.

وی اضافه کرد: چرا تعطیلی شهر و خواباندن کار مردم را به اختلاف تعبیر می‌کنید، این عناد است نه اختلاف.    

کد خبر 4306985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =