تعهد ۱۰ هزار نفری دستگاه های خراسان جنوبی برای ایجاد اشتغال

بیرجند- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: تعهد اشتغال دستگاه‌های اجرایی استان برای سال جاری ۱۰ هزار و ۴۵۲ نفر است.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس رکنی یکشنبه شب در جلسه مشترک کارگروه تخصصی اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان با اشاره به اجرای طرح کارورزی بیان کرد: چهار هزار و ۸۷۰ نفر در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه از این تعداد هزار و ۹۶۲ نفر به واحدهای پذیرنده معرفی‌شده‌اند، گفت: همچنین ۶۴۹ واحد پذیرنده در این سامانه اعلام آمادگی کرده و ثبت‌نام‌شده‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی بیان کرد: ۴۸ نفر بعد از پایان دوره کارورزی شاغل شده‌اند.

وی با اشاره به معضل بیکاری در جامعه امروزی اظهار کرد: تعهد اشتغال دستگاه‌ها برای سال جاری ۱۰ هزار و ۴۵۲ نفر است.

رکنی با اشاره به اقدامات انجام‌شده سال جاری برای ایجاد اشتغال بیان کرد: در زمینه اشتغال مشاغل خانگی ۶۳۲ نفر مستقل و ۱۷ نفر فنی درخواست داده‌اند.

وی ادامه داد: میزان اعتبار ابلاغ‌شده برای ایجاد مشاغل خانگی ۱۴ میلیارد تومان بوده که تاکنون به ۶۹۹ طرح پرداخت شده است.

رکنی با اشاره به اعتبارات اشتغال‌زایی بند دال تبصره ۱۶ قانون بیان کرد: میزان اعتبار بهزیستی از این محل ۱۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۹ میلیارد و ۸۲۰ میلیون تومان ابلاغ شده است، گفت: همچنین میزان ۹ میلیارد و ۱۱۶ میلیون تومان به ۶۴۲ طرح پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی اظهار کرد: اعتبارات اشتغال‌زایی از محل بند دال ۱۳۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده است.

وی با بیان اینکه تاکنون چهار هزار و ۲۳۰ نفر در سامانه کارا ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: طرح‌های  ۶۶۷ نفر با ۶۶۷ طرح در دست بررسی است.

رکنی با بیان اینکه بیش‌ترین طرح‌ها با ۹۲ مور مربوط به شهرستان بیرجند است، افزود: همچنین شهرستان فردوس به لحاظ رقم اعتباری با ۴۲ میلیارد تومان، بیش‌ترین سهم را به خود داده اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی از انعقاد تفاهم‌نامه بین سه دستگاه بهزیستی، کمیته امداد  و بنیاد شهید خبر داد و گفت: این دستگاه‌ها به افرادی که دارای طرح باشند، تسهیلات می‌دهند.

وی با بیان اینکه سهم خراسان جنوبی در این تفاهم‌نامه ۱۳۸ میلیارد و ۳۴۹ میلیون تومان است، افزود: متوسط تسهیلات برای هر طرح ۲۵ میلیون تومان و اکثر نیز ۵۰ میلیون تومان است.

کد خبر 4307807

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =