بساط گستری های میدان نقش جهان نظم گرفت

اصفهان - بساط گستری در بازار میدان نقش جهان با اجرای طرح مشترک اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان و با همکاری اتحادیه ها و اصناف، عوامل انتظامی و پلیس راهور نظم گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، اشغال معابر بازار توسط اشخاص برای کسب‌وکار و یا قراردادن کالاها در مسیر تردد شهروندان، مغایر قانون شهرداری ‌است و بازار اصفهان در میدان نقش جهان به عنوان قلب اقتصاد شهر نیز از این قاعده مستثنی نیست.

در این راستا برای اولین بار اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان، با همکاری اتحادیه ها و اصناف، عوامل انتظامی و پلیس راهور در اقدامی مشترک، پیاده روها و محل تردد شهروندان را از عوامل سد معبر پاک می کنند. اجرای این طرح امروز به بازار اصفهان در میدان نقش جهان رسید تا سهولت تردد شهروندان و گردشگران را در این محور فراهم کند.

یکی از شهروندان در این باره گفت: میدان نقش جهان از آثار جهانی است و رفع سد معبر در بازار این میدان و نظم بخشی به آن، اهمیت زیادی دارد.

آقای دانشیان، افزود: بیشترین مطالبه مردم از شهرداری این است که آرامش را برای شهروندان و گردشگران فراهم کنند.

او ادامه می دهد: برای برخی از مردم این تصور ایجاد شده که پیاده‌رو مقابل مغازه‌شان اختصاصی است و سد معبر را تخلف نمی دانند.

صادقی یکی از گردشگران میدان نقش جهان نیز می گوید: اتخاذ راهکارهایی که هم شأن و منزلت بازاریان را حفظ کرده و از برخوردهای قهری و خشن به دور است، و هم حقوق شهروندان و قانون را حفظ می کند بسیار ارزشمند است.

در این راستا مسئولان کمیته کنترل و نظارت شهرداری اصفهان به همراه نمایندگان اتحادیه صنایع دستی و عوامل انتظامی و راهور از بازار میدان نقش جهان بازدید کردند و به صورت چهره به چهره به کسبه واحدهای صنفی و کسانی که در بازار بساط گسترده بودند تذکر دادند.

به گفته بازرس اتحادیه صنایع دستی اصفهان، طرح رفع تخلفات شهری و سد معبر در بازار میدان نقش جهان به صورت مشترک برای اولین بار در حال اجراست و خوشبختانه کسبه همکاری خوبی داشته اند که قابل تقدیر است.

تذکر چهره به چهره به کسبه

رییس اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری نیز در این باره می گوید: بر اساس تبصره یک بند2 ماده 55 قانون شهرداری، این نهاد ملزم به رفع سد معابر عمومی است و این امر به عنوان وظیفه ذاتی شهرداری به شمار می آید.

اصغر نصیری با اشاره به این که تاکنون طرح های مختلفی برای رفع سدمعبر و تخلفات شهری اجرا شده است می افزاید: اطلاع رسانی از طریق بروشور و رسانه ها برای رفع سد معبر انجام شده چراکه معتقدیم با برخوردهای قهری به مناسب سازی چهره شهر دست نخواهیم یافت.   

وی به رویکرد جدید اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری اشاره و بیان می کند: جلسات مشترکی بین بازرسان اتحادیه های اصناف برگزار و مقرر شد طی بازدیدهای مشترک از معابر شهر، تذکرات لازم به کسبه داده شود تا سیما و منظر شهر مناسب سازی شود.   

رییس اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری ادامه می دهد: در این طرح تمام جوانب آموزشی و فرهنگ سازی در نظر گرفته شده و اصنافی که تمام قوانین را رعایت کنند از سوی اتحادیه مربوطه و شهرداری تشویق می شوند.

وی از ابراز رضایت شهروندان و کسبه از طرح رفع تخلفات شهری به صورت مشترک با اتحادیه اصناف سخن به میان می آورد و می گوید: با توجه به این که در این طرح برخورد قهری وجود ندارد و به صورت چهره به چهره به متخلفان تذکر داده می شود کسبه نیز همکاری لازم را داشته اند.

کد خبر 4307992

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =