اختصاص ۲۰۰میلیارد تومان از صندوق امداد ولایت به مسکن نیازمندان

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امدادگفت: بیش از ۱۰۰ هزار خانوار تحت حمایت این نهاد نیازمند تامین مسکن هستندکه علت نیازمندی ۶۴ درصد از این تعداد فوت سرپرست، طلاق یا سالمند بودن سرپرست است.

به گزارش خبرگزاری مهر، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد، مدیرکل امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد و مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در نشست هماهنگی استان‌های مشمول در طرح ساخت ۱۰ هزار واحد روستایی گزارشی از وضعیت مسکن مددجویان تحت حمایت اعلام کردند.

فاطمه رهبر با اشاره به اینکه بر اساس نیازسنجی انجام‌شده در سال ۹۶، بیش از ۱۰۰ هزار خانوار تحت حمایت این نهاد نیازمند تامین مسکن هستند گفت: ۶۴ درصد از این تعداد به علت فوت سرپرست، طلاق یا سرپرست سالمند در اولویت هستند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با بیان اینکه یک‌میلیون و ۵۲۰ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد هستند، گفت: از این تعداد ۵۶۰ هزار (یک‌سوم) خانوار تحت حمایت در مناطق محروم و پنج هزار و ۳۰۰  خانوار هم  در مناطق مرزی سکونت دارند.

رهبر با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر رایگان بودن انشعاب آب، برق، گاز و فاضلاب مسکن مددجویان کمیته امداد افزود: در سال گذشته حدود ۶۶ هزار و ۷۰۰ فقره تسهیلات  در این زمینه پرداخت شد که صد میلیارد تومان صرفه‌جویی در منابع را در پی داشت.

وی از بیمه حوادث مسکن و اثاثیه منزل مددجویان در سال ۹۷ به مبلغ ۲۳ میلیون تومان خبر داد و گفت: سال گذشته حدود شش میلیارد تومان به شرکت بیمه پرداخت شد که با توجه به حوادث پیش‌آمده بیش از ۲۰ میلیارد تومان خسارت دریافت شد.

 افزایش ۱۰ برابری سهمیه ساخت مسکن مددجویان

ابوالقاسم رستگار با اشاره به اینکه سهمیه ساخت مسکن مددجویی برای هر استان از صد واحد در سال به هزار واحد افزایش‌یافته است اعلام کرد: امسال برای طرح‌های مبتنی بر نیاز ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی‌شده است که ۲۲ درصد از این رقم برای تأمین مسکن مددجویان اختصاص می‌یابد.

وی کمک‌ حامیان، مراکز نیکوکاری و خیریه‌ها در تأمین مسکن نیازمندان را به دلیل نفوذ محلی آن‌ها بسیار مؤثر دانست و افزود: کمیته امداد آمادگی دارد بانک اطلاعاتی خانوارهای فاقد مسکن را در اختیار حامیان و مراکز نیکوکاری قرار دهد.

رستگار یکی دیگر از عوامل مهم در حمایت از خانوارهای نیازمند فاقد مسکن را خویشاوندان متمول آن‌ها دانست و گفت: این افراد می‌توانند، به‌طور نقدی یا غیر نقدی در ساخت یا تعمیر مسکن خانوارهای نیازمند مشارکت کنند.

مدیرکل امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد افزود: همچنین با جهت‌دار کردن مشارکت حامیان طرح اکرام ایتام به سمت رفع مشکلات مسکن نیازمندان امیدواریم در آینده هیچ کودک یتیمی بدون مسکن نماند.

اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار صندوق امداد ولایت به مسکن نیازمندان

علی نورمحمدی، مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با اشاره به افزایش ۵۰ درصدی اعتبارات این صندوق به هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۷ اعلام کرد: سهم ساخت و بهسازی واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد از این رقم ۲۰۰ میلیارد تومان است.

وی از آمادگی صندوق امداد ولایت در پرداخت تسهیلات‌ بهسازی و ساخت مسکن به مددجویان خبر داد و افزود: پس از تشکیل پرونده و ارزیابی میزان توانایی مددجو در پرداخت اقساط، افراد تحت حمایت کمیته امداد می‌توانند این تسهیلات را در اقساط ۳۶ ماهه و ضمانت آسان دریافت کنند.

کد خبر 4308138

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =