جشن خودکفایی ۳۰۰۰ خانواده کمیته امداد همدان برگزار می‌شود

همدان - مدیرکل کمیته امداد استان همدان گفت: شهریورماه امسال جشن خودکفایی ۳ هزار خانواده از مجریان طرح‌های اشتغال کمیته امداد استان همدان برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، پیمان ترکمانه صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تعهد اشتغال کمیته امداد در سال گذشته ۲ هزار و ۸۰۰ شغل با اعتبار ۳۴ میلیارد تومان بود، اظهار داشت: تا پایان سال گذشته ۳ هزار و ۷۵۹ شغل با اعتبار ۵۱ میلیاردتومان محقق شده که این عملکرد از لحاظ تعداد، ۳۵ درصد رشد و از لحاظ اعتبار ۵۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه ۳ هزار و ۷۵۹ شغل ایجاد شده ۱۶ درصد کل مشاغل ایجاد شده در استان همدان را شامل می شود که در سامانه رصد ثبت شده است، گفت: میانگین تسهیلات پرداختی برای ایجاد هر شغل در استان همدان ۷۳ میلیون تومان بوده اما در کمیته امداد ۱۶.۷  میلیون تومان از تسهیلات تکلیفی پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه کل سهمیه ابلاغی به این نهاد از محل منابع بانکی ۴۷ میلیارد تومان بوده که از این مبلغ ۳۴.۵ میلیارد تومان معادل ۷۳ درصد جذب شده است، گفت: پرونده سایر متقاضیان در بانک‌های عامل موجود است و تا پایان خردادماه سال جاری جذب می‌شود.

ترکمانه با بیان اینکه در مجموع عملکرد سال ۹۶، مبلغ ۱۳.۵ میلیارد تومان از منابع داخلی کمیته امداد به عنوان تسهیلات اشتغال پرداخت شده که نسبت به سال ۹۵، حدود ۵۰ درصد افزایش داشته است، گفت: تعداد یک‌هزار و ۴۴۰ شغل از مجموع ۳ هزار و ۷۵۹ شغل ایجاد شده از این منبع بوده است.

وی عنوان کرد: در راستای عمل به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و کاهش مهاجرت روستاییان به شهرها، از مجموع مشاغل ایجاد شده ۶۲ درصد در حوزه کشاورزی و صنعت، ۳۸ درصد در حوزه خدمات و ۶۳ درصد در مناطق روستایی و ۳۷ درصد در مناطق شهری ایجاد شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان عنوان کرد: کمیته امداد استان همدان افزون بر ۵۷ درصد طرح‌های اشتغال را برای زنان سرپرست خانوار و سایر بانوان زیر پوشش و ۴۳ درصد را نیز برای مردان ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه ۷۰۳ نفر از خانواده‌های تحت حمایت از طریق حوزه کاریابی و تعامل با کارفرمایان در سال ۹۶ مشغول به کار شده‌اند، عنوان کرد: بیمه مددجویانی که توسط کارفرمایان جذب شده‌اند به مدت ۱.۵ سال توسط کمیته امداد پرداخت و برای اشتغال به کار هر مددجو نیز مبلغ ۵۰۰ هزار تومان به موسسات کاریابی حق‌الزحمه پرداخت می‌شود.

ترکمانه با بیان اینکه نظارت بر مشاغل ایجاد شده مددجویان مهمترین فعالیت کمیته امداد است، عنوان کرد: سال گذشته ۳۳ نفر از کارشناسان و ناظرین به تعداد ۶۳ هزار و ۲۲۴ مورد بازدید از طرح‌ها داشته‌اند که این بازدیدها در پایداری مشاغل و جلوگیری از انحراف و اتلاف منابع تاثیر فراوانی داشته است.

وی در خصوص جشن خودکفایی مددجویان در سال جاری نیز عنوان کرد: ۵ شهریورماه همزمان با هفته دولت جشن خودکفایی ۳ هزار خانواده از مجریان طرح های اشتغال کمیته امداد استان همدان برگزار خواهد شد.

کد خبر 4309009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =