مهدکودک ها ملزم به استانداردسازی محیط و وسایل بازی شوند

بیرجند- مدیرکل استاندارد خراسان جنوبی گفت: ادارات بهزستی و آموزش و پرورش باید به عنوان یک دستور سازمانی مهدکودک ها را ملزم به استاندارد سازی محیط و وسایل و تجهیزات بازی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا مروی مقدم ظهر سه شنبه در کارگروه استاندارد سازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات استان، با بیان اینکه انجام آزمون های ادواری پس از هر تغییر عمده در آسانسورها الزامی است، اظهار کرد: متاسفانه عدم وجود ضمانت اجرایی در ورود به حریم خصوصی منجر به عدم بازرسی ها شده است.

وی با بیان اینکه طی سال ۹۴ تعداد ۱۵۲ درخواست به دبیرخانه اداره کل ارسال شده که طی این درخواست ها تعداد ۴۵۴ بازرسی انجام شده است، افزود: این ارقام در سال ۹۵ به ۳۰۷ درخواست با ۴۶ خرابی آسانسور و ۹۲۰ بازرسی رسیده که نسبت به سال قبل ۲۰۰ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل استاندارد خراسان جنوبی با اشاره به اینکه طی سال ۹۶ نیز ۴۹۰ درخواست با ۵۹ خرابی آسانسور اعلام شده و در این راستا یک هزار و ۴۷۰ بازرسی انجام شده که نسبت به سال ۹۵ حدود ۱۶۰ درصد افزایش داشته است، گفت: نسبت خرابی به درخواست در سال ۹۶ حدود ۱۲ درصد بوده است.

مروی با بیان اینکه دادگستری استان باید با اداره کل استاندارد جهت ممانعت از بهره برداری از آسانسورهای ناایمن تعامل داشته باشد، عنوان کرد: اعطای تسهیلات مسکن و صدور بیمه نامه توسط بانک ها نیز باید منوط به اخذ گواهینامه بازرسی آسانسور شود.

وی با اشاره به اینکه تعداد ۷۵ مهدکودک در سال ۹۶ مورد بازرسی قرار گرفته است، بیان کرد: ۹۵ مورد از تجیهزات شهربازی ها مورد بازرسی قرار گرفته که ۵۱ مورد از تجهیزات به دلیل عدم استانداردهای لازم باید جمع آوری شود.

مدیرکل استاندارد خراسان جنوبی ادامه داد: تعداد ۲۷ بازرسی از زمین های بازی سطح استان در سال گذشته انجام شده و ۲۰۱ تجهیزات مورد بازرسی قرار گرفته که ۱۸ مورد از تجهیزات باید جمع آوری شود.

وی با بیان اینکه ادارات کل بهزستی و آموزش و پرورش باید به عنوان یک دستور سازمانی مهدکودک ها را ملزم به استاندارد سازی کنند، اظهار داشت: با توجه به پیشنهاد سازمان ملی استاندارد و موفقت وزارت کشور بازه زمانی حداقل دوساله و بیشتر برای قراردادها در نظر گرفته شود.

کد خبر 4309155

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =