رمضان تجلی اخلاص و عبودیت / سنت‌های کهن کرمانشاهیان در ضیافت‌الله

کرمانشاه- ماه مبارک رمضان در میان کرمانشاهیان از گذشته‌های دور تا به امروز با آداب و سُنن کهن آمیخته بوده است.

خبرگزاری مهر- گروه استان‌ها: در ضیافت‌الله رمضان، نور و معنویت و اخلاص سراسر وجود مومنین و روزه‌داران را فرا می‌گیرد و آنگاه که رسوم زیبای کهن با آداب این ماه مبارک آمیخته گردد، حال و هوایی وصف ناپذیر برای روزه داران به ارمغان خواهد آمد.

استان کرمانشاه از دیرباز مهد آیین‌های کهن و رسوم محلی و نماد وحدت احزاب و مذاهب مختلف بوده و پیروان مذاهب به ویژه در ماه مبارک رمضان وحدت و همزیستی خود را نمایان می‌سازند.

آداب و رسوم زیبای کرمانشاهیان در ماه رمضان بیش از هر زمان دیگری تبلور می‌یابد،

علیرضا قاسمی جامعه شناس در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آداب و سُنن کهن کرمانشاهیان در ماه رمضان می‌گوید: در سالهای نه چندان دور با فرارسیدن ماه رمضان، مردم با خانه تکانی و نظافت منازل به استقبال می رفتند.

وی غبارروبی مساجد را از جمله سُنن کرمانشاهیان در آستانه ماه رمضان بیان کرد و گفت: سالهای پیش به خصوص در مناطق روستایی و عشایرنشین از طریق شلیک تفنگ، هنگام اذان اعلام می شد و  عده‌ای برای رویت هلال ماه به بالاترین نقطه شهر منطقه خودشان می رفتند تا ماه رمضان را خبر دهند.

قاسمی بیان کرد: همچنیندر آن زمان که وسایل ارتباط جمعی زیادی در بین مردم نبود، روزه داران برای خبردار کردن یکدیگر به هنگامه سحری و افطار، خانه‌ها را دق الباب می کردند.

وی اظهار داشت: تناول بسیاری از غذاها مانند حلیم، آش عباسعلی، آش شله زرد، خورش خلال  و... در میان کرمانشاهیان در ماه رمضان رواج دارد، «بژی»، خرما و کلوچه و شیر، حلیم از طعام های مقوی هستند که روزه داران به هنگامه افطار و سحر تناول می کنند.

وحدت و همبستگی مذاهب در ماه رمضان

قاسمی می‌گوید: مردمان کُردنشین، شأن و جایگاه بسیار والایی برای ماه مبارک رمضان قائل هستند، کُردها از ماه رمضان و روزه با نام های روژه، روژییوان و روژیتی یاد می کنند.

این استاد دانشگاه بیان کرد: در قدیم مردم برای نشان دادن حرمت ماه مبارک رمضان، درب سالن‌های غذاخوری و مغازه های توزیع کننده غذا پرده‌ می‌کشیدند همچنین تجملات کمتری در وعده‌های غذایی از جمله سحری و افطاری وجود داشت.

قاسمی افزود: در روزگاران گذشته، وحدت و همبستگی بیشتری در میان مردم وجود داشت و بزرگان برای آشتی دادن افرادی که با هم قهر بودند اقدام می کردند تا فضایی معنوی بین مردم حاکم شود.

وی با اشاره به دیگر آداب و رسوب کرمانشاهیان در ماه رمضان در گذشته، اظهار داشت: روزه داران بر سر یک سفره جمع می‌شدند و باصمیمیت با هم افطار می‌کردند، افرادی نیز که روزه نبودند تظاهر به روزه خواری نمی کردند و روزه داران با تمام وجود روزه دار بودند.

اردشیر کشاورز محقق و پژوهشگر کرمانشاهی نیز در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: کلیات آداب و رسوم در ماه مبارک رمضان در ایران تقریباً یکسان است اما بنا به شرایط جغرافیایی تفاوت‌هایی در جزئیات هست که این رسوم به ویژه در میان روستاهای مردم اهل سنت استان کرمانشاه بیشتر به چشم می‌خورد.

 وی بیان کرد: از زمان قاجاریه و در سال ۱۲۸۵هجری قمری ساعت مسجد عمادالدوله از پاریس به کرمانشاه آورده شد که آونگ آن نشانگر اوقات شرعی بافت قدیم کرمانشاه تلقی می‌شد.

 کشاورز بیان کرد: در گذشته‌ها، بر ارتفاعات روستای «دره لول» که اکنون بخشی از شهر است، توپ جنگی مستقر شد که باروت آن با پارچه‌های کهنه کوبیده می‌شد و با شلیک آن، زمان افطار و سحر را به مردم کرمانشاه یادآوری می‌کرد.

این محقق کرمانشاهی همچنین گفت: در یکی از روستاهای اهل سنت کرمانشاه نیز در روز عید سعید فطر همه منازل به پخت خوراک می پرداختند و اگر چند نفر مهمان خانه کدخدا شوند و چاشت را صرف کنند همگی به دیگر منازل روستا سر می‌زدند و غذاهای طبخ شده را امتحان می‌کنند.

کد خبر 4311453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =