دوره تابستانی ویژه دانش آموزان دوره دوم متوسطه برگزار می شود

سنندج-معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان گفت : دوره تابستانی برای دانش آموزان دوره دوم متوسطه که در یک یا چند ماده درسی شرایط قبولی خرداد را کسب نکرده باشند، برگزار می شود.

 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، مهدی نامدار در نشست کمیته اجرایی استانی برگزاری دوره های تابستانی دانش آموزان با اعلام این خبر گفت : این دوره برای دانش آموزان پایه های دهم و یازدهم دوره دوم متوسطه برگزار و دانش آموزانی که در یک یا چند ماده درسی شرایط قبولی را کسب نکرده باشند می توانند در این کلاس ها ثبت نام و شرکت کنند.  

وی با اشاره به زمان ثبت نام دانش آموزان برای شرکت در این دوره ها، عنوان کرد : ثبت نام و انتخاب واحد دانش آموزان جامعه هدف از دوشنبه چهارم تیرماه ۹۷ آغاز و تا چهارشنبه ۱۳ تیر ادامه خواهد داشت.

نامدار با بیان اینکه برنامه آموزشی در این دوره به مدت ۶ هفته است و امتحانات این دوره نیز در نوبت شهریور برگزار می شود، اظهار داشت : کلاس های درس نیز از روز شنبه ۱۶ تیر آغاز و روز چهارشنبه ۲۴ مرداد ماه ۹۷ ادامه می یابد.

وی اضافه کرد : مطابق تبصره ۲ ماده ۷ آیین نامه آموزشی دوره دوم متوسطه روزانه، دانش آموزان دوره تابستانی مجاز خواهند بود حداکثر ۳۵ واحد از دروس باقیمانده، ۱۰ واحد به صورت حضوری و مابقی  را به صورت غیر حضوری انتخاب کنند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان  به مقررات مالی دوره های تابستانی نیز اشاره کرد و گفت : هزینه کلاس های دوره تابستانی از محل مشارکت های مردمی بر مبنای هر ساعت شرکت دانش آموز در کلاس ۱۳ هزار ریال تعیین شده است و مجموع هزینه واحد های اخذ شده باید توسط دانش آموز به شماره حساب ۲۱۷۳۱۲۴۳۶۵۰۰۶ نمایندگی خزانه نزد بانک ملی واریز شود.

وی عنوان کرد : مطابق تبصره ۵ ماده ۷ آیین نامه آموزشی دوره دوم متوسطه روزانه، شرکت دانش آموزان در دوره های تابستانی اختیاری بوده و دانش آموزان پایه های دهم  ویازدهم در درس هایی که نمره قبولی کسب نکرده اند می توانند بدون شرکت در کلاس های دوره تابستانی در امتحانات پایانی این دوره که در شهریور ماه برگزار می شود، شرکت نمایند. بدیهی است نمره مستمر به این دانش آموزان تعلق نمی گیرد.

نامدار از ارسال شیوه نامه برگزاری دوره های تابستانی دانش آموزی دوره دوم متوسطه به واحد های اداری و آموزشی استان خبر داد و بر اطلاع رسانی آن برای دانش آموزان دوره دوم متوسطه و جامعه هدف تاکید کرد.

کد خبر 4311734

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =