انتخاب شهردار کرج وارد فاز جدیدی شد/معرفی گزینه‌های دیگر

کرج - انتخاب شهردار کرج با معرفی گزینه‌های جدید وارد فاز جدیدی شد و برخی اعضا علی‌رغم دستور جلسه با عنوان انتخاب شهردار، به معرفی گزینه‌های جدید پرداختند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نبیونی صبح یکشنبه در شصت و دومین جلسه علنی شورای شهر کرج که با محوریت انتخاب شهردار برگزار شد، با اشاره به اینکه در آستانه سالروز ارتحال امام خمینی (ه) هستیم، اظهار کرد: امیدواریم همه پیرو آرمان‌های امام و انقلاب باشیم.

رئیس شورای شهر کرج با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همیشه و در همه زمان‌ها دشمنان زیادی داشته است، گفت: به شکرانه خدا شجره طیبه انقلاب با رهبری امام راحل و ملت همیشه درصحنه به بار نشست و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

فرج‌الله ایلیات در ادامه این جلسه با اشاره به فوت یکی از پارکبان شهر، گفت: متأسفانه روز گذشته باخبر شدیم یکی از پاکبانان خدوم به دلیل وقوع تصادف فوت‌شده و راننده نیز فرار کرده است. از سرپرست شهرداری کرج می‌خواهیم این موضوع را پیگیری کند

عضو شورای شهر تأکید کرد: لازم است از خانواده پارکبان متوفی دلجویی و پیگیری‌های حقوقی لازم انجام شود.

اعتراض به تاخیر در برگزاری جلسات شورا

منصور وحیدی نائب رئیس شورای شهر کرج نیز در خصوص ارائه آمار کارکنان شهرداری به شورا، گفت: شهرداری در شرایط بحرانی قرار دارد، دلیلی ندارد که درآمد شهر برای نیروهای مازاد هزینه شود

حسین محمدی نیز در ادامه خطاب به سرپرست شهرداری، گفت: اخیراً نسبت به قراردادهای منعقدشده انتقاداتی شده زیرا که در آن منافع شهر لحاظ نشده است. این موضوع جز بدنامی برای شهرداری چیزی نخواهد داشت.

عضو شورای شهر در ادامه گفت: در برخی پروژه‌های گردشگری ورودی‌های اخذ می‌شود که درست نیست و موجب نارضایتی مردم را به دنبال دارد.

عباس زارع با ارائه یک تذکر آئین‌نامه‌ای و با اشاره به تأخیر در برگزاری جلسات علنی شورا، گفت: جلسه  هفته گذشته با تأخیر شروع و زودتر تمام شد، جلسات شورا حق‌الناس است، امروز نیز جلسه با تأخیر شروع شد، لازم است که نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری وجود داشته باشد.

نطق پیش از دستور اعضا که تمام شد، رئیس شورای شهر با اعلام وارد به دستور جلسه امروز، گفت: برخی از اعضا تصمیم گرفته‌اند که گزینه‌های جدیدی را برای تصدی پست شهرداری کرج معرفی کنند

معرفی گزینه های جدید برای تصدی پست شهرداری کرج

فریده بزنی عضو شورای شهر کرج و برخاسته از لیست امید، علی ترکاشوند و وجه الله خدمتگزار را برای تصدی پست شهرداری کرج معرفی کرد، لازم به ذکر است که ترکاشوند پیش‌ازاین شهردار کرج بوده و در کارنامه خدمتگزار نیز یک دوره فرمانداری کرج و استانداری خراسان جنوبی به چشم می‌خورد.

همچنین سارا دشتگرد یکی دیگر از اعضای شورای شهر کرج نیز هیربد معصومی و علی‌اصغر کمالی زاده را به‌عنوان نامزدهای تصدی پست شهرداری معرفی کرد، در کارنامه کمالی زاده پست معاونت فنی عمرانی شهرداری کرج و در کارنامه هیربد معصومی معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز در زمان استانداری سید حمید طهائی به چشم می‌خورد.

منصور وحیدی دیگر عضو شورای شهر کرج محمدتقی ایرانی را به‌عنوان نامزد تصدی پست شهرداری معرفی کرد، ایرانی پیش در دولت یازدهم فرماندار کرج بوده است.

گروه اکثریت نسبت به معرفی گزینه‌ها اعتراض داشتند زیرا معتقد بودند که زمان معرفی گزینه به پایان رسیده است.

ماجرای انتخاب شهردارو اختلافات بر سر این موضوع باید به پایان برسد تا شهر بیش از این ضرر نکندغدیر مهدوی خطاب به رئیس شورای شهر و با تأکید بر اینکه باید اقتدارش را حفظ کند، گفت: پیشنهادها اعضا باید به رأی گذاشته شود و معرفی گزینه‌های جدید نباید شورا را زیر سؤال ببرد و در صورت ادامه این روند زمان از دست می‌رود و امکان انحلال شورا قوت می‌گیرد.

رحیم خستو در واکنش به معرفی نامزدهای تصدی پست شهرداری کرج از سوی همتایان خود، گفت: خوشبختانه گزینه‌های معرفی‌شده ناشناخته نیستند، و همه ما آن‌ها را می‌شناسیم.

وی ضمن ارائه این پیشنهاد که اسامی مطرح‌شده به رأی گذاشته شود، گفت: تا چه زمانی قرار است وقت‌کشی شود، نقدها و تفکر ما در معرض افکار عمومی قرار خواهد گرفت.

فرج‌الله ایلیات در واکنش به این موضوع و خطاب به رئیس و نائب رئیس شورا، گفت: ماجرای انتخاب شهردار و اختلافات بر سر این موضوع باید به پایان برسد تا شهر بیش از این ضرر نکند

کد خبر 4312674

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =