طرح افزایش اعتبارات حوزه اجتماعی استانداری ها به دولت ارسال می شود

وزیر کشور گفت : بودجه حوزه اجتماعی در استانداری ها در وزارت کشور تصویب شده و به دولت ارسال خواهد شد .

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی که شنبه شب در نشست مدیران کل دفاتر امور اجتماعی استانداری ها در محل وزارت کشور سخن می گفت افزود : بر اساس این طرح که درخصوص بودجة اجتماعی استانداری ها تهیه شده است 2 درصد بودجه جاری و عمرانی تمام مناطق کشور در اختیار استانداری ها برای هزینه در حوزة اجتماعی مربوطه قرار خواهد گرفت .

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت توجه به مسائل اجتماعی خاطر نشان کرد : مسائل و مشکلات اجتماعی به دلیل پیچیدگی زیادی که دارند نیاز به همکاری جمعی برای حل مشکلات اجتماعی دارند.

وی توجه به قانون و قانونگرایی را در شکل گیری رفتار جمعی در جامعه مؤثر قلمداد کرد و افزود : رعایت قانون و قانونگرایی صرفاً با حرف زدن و شمشیر بلند کردن حل نمی شود بلکه قانون باید به یک فرهنگ پذیرفته شده تبدیل شودو در ذهنیت افراد جامعه نهادینه گردد .

وزیر کشور توسعه اجتماعی را نزدیک ترین حوزه به حوزه مطلوب انسانی توصیف کرد و با بیان اینکه هویت اجتماعی بر اساس و مبنای قانونی تعریف می شود، افزود : تأکید روی قانونگرایی در حوزه انتخابات هم ما را منضبط کردو باعث شد تا در چارچوب دستورالعمل ها ، مقررات و آئین نامه ها عمل کنیم .

پورمحمدی افزود : در این انتخابات میزان شکایات نسبت به دوره های قبل کمتر بود و این نشانه اعتماد و سلامت بیشتر انتخابات است .

بر اساس این گزارش، در این نشست قبل از سخنان وزیر کشور ، سید مجتبی ثمره هاشمی معاون سیاسی وزیر کشور گفت : انتخابات 24 آذر با همان شکوه انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد و این نشانه ممتاز بودن این انتخابات است .

وی افزود : انتخابات اخیر از جهات مختلف ممتاز بود ، یکی اینکه برای اولین بار دو انتخابات سراسری برگزار می شد و دومین موضوع این بود که تعداد شرکت کنندگان بیش از حد انتظار بود .

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه عده ای اصرار دارند اهمیت این انتخابات را نادیده بگیرند تصریح کرد : انتخابات خبرگان به دلیل اینکه از مهم ترین انتخابات های ماست و رأی آن یعنی رأی به محوریت نظام ، اساس نظام ، ارزش های اسلامی بود ، خیلی ها به خصوص رسانه های خارجی سعی داشتند آن را نادیده بگیرند .

ثمره هاشمی گفت : این امتیاز بسیار بزرگی بود که با شرکت 28 میلیون نفری مردم در انتخابات خبرگان و همچنین در شوراها با 5/26 میلیون نفر به ثمر رسید .

امتیاز دیگری که معاون سیاسی وزیر کشور به آن اشاره کرده امنیت و سلامت انتخابات بود وی در ادامه تصریح کرد : این انتخابات با کمترین و شاید بدون تنش سیاسی و دعواهایی که در دولت های سابق پیش می آمد انجام شد و همینطور پشتیبانی و کوشش های وزارت کشور برای بالا بردن مشارکت مردم بدون اینکه بخواهدگرایش خاصی را تبلیغ کند در این پیروزی مؤثر بود .

وی با اشاره به اینکه درهر انتخابات بزرگی ممکن است اشکالاتی وجود داشته باشد گفت : گستردگی کار در تهران بسیار زیاد بود و در آن حدود 5 هزار و 800 صندوق برای انتخابات خبرگان حدود 3 هزارو 190 صندوق برای شوراها و حدود 104 صندوق برای نمایندگان میاندوره ای شوراهای اسلامی شهر اختصاص داده شده بود .

وزیر کشور در خاتمه اظهار داشت : در انتخابات دوره قبل در شهر تهران حدود 70 هزار رأی و 580 به صندوق ها ریخته شد که شمارش آن حدود 4 روز طول کشید درحالیکه در این دوره با 6 میلیون آرا تنها 5 روز طول کشید.

کد خبر 431320

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =