کشورها و ملتهای خود را دریابید/قوی تر از قبل هستیم

وزیر خارجه قطر در سالروز وقوع بحران میان دوحه و چهار کشور عربی از این کشورها خواست که به کشورها و ملتهای خود توجه کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر در اولین سالروز بحران میان قطر و چهار کشور عربی مصر، عربستان، بحرین و امارات در صفحه توییتر خود از این چهار کشور خواست که به جای ایجاد محورهای توهمی و واهی به کشورها و ملتهای خود توجه کنند.

وی بیان کرد: یکسال از محاصره غیرقانونی قطر گذشت و ما به ملت بزرگوار و همه کسانی که در این سرزمین زندگی می کنند به خاطر این پایداری و همبستگی تبریک می گوییم به ویژه که مردم قطر به دنیا ثابت کردند که ما به برکت وحدت می توانیم بر هر نیرنگی که ضد ملت ما شود، غلبه کنیم.

وزیر خارجه قطر اعلام کرد: بحران خلیج فارس ثابت کرد که ایستادگی صادقانه از سوی کشورهای دوست و برادر در کنار قطر خریدنی و فروختنی نیست و بینش و آگاهی عربی و بین المللی قوی تر از هر تبلیغات و پروپاگاندا رسانه ای است. همه ما به اوضاع منطقه ای دشوار طی سالیان گشته واقف هستیم و در عین حال سعی می کنیم که تنش کاسته شود و اتحاد و وحدت کلمه برای ایجاد راهکارهای فعالی مشترک برقرار شود در حالی که برخی از کشورها بحران جدید بدون اساس و بدون توجیه ایجاد کردند و به آن دامن زدند.

محمد عبدالرحمن آل ثانی بیان کرد: آیا این کشورها نمی دانند که کل منطقه؛ شورای همکاری را به عنوان آخرین رکن یکپارچه در منطقه عربی بر باد رفته می بینند و مهمتر از آن ملت های ما همه روزه در جریان این رفتار عبث و قطب بندی میان خود کشورهای عربی آسیب می بیند.

وزیر خارجه قطر گفت: بسیار از پیروزی های وهمی و خیالی سخن گفته شده و از عزل و انزوای قطر رانده شده که یکسال پس از بحران واقعیت خلاف آنرا ثابت کرده است و قطر به عنوان شریک بین المللی مورد اعتماد از این بحران ظاهر شده و به عنوان الگوی حکیمانه برای اداره بحران شده است. اگر موضوع به برد و باخت مربوط می شود همه بازنده اند و علت به عبث بودن چهار طرف بحران است.

وی اعلام کرد: ما دعوت به گفتگو کردیم و از تلاش های شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کشور برادر کویت حمایت کردیم و از زحمات و تلاش های وی قدردانی می کنیم و هنوز باب گفتگو به دور از دیکته ها و پیش شرط ها باز است.

محمد بن عبد الرحمن آل ثانی بیان کرد: قطر به چهار ضلع بحران با گذشت یکسال از ایجاد بحران پیام می دهد که به کشورها و ملتهای خود به جای ایجاد محورهای بندی های خیالی و توهمی، توجه کنید و زمان توجه به ملتها و آمال و خواسته های آنها فرا رسیده است. یکسال گذشت و قطر و ملت  آن قوی تر شد و قطر در مسیر شکوفایی و پیشرفت و تحقق توسعه پایدار و خودکفایی حرکت می کند.

کد خبر 4313978

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =