تاسیس بانک اطلاعاتی دریافت کنندگان زمین و مسکن دولتی / استفاده از پیمانکاران صلاحیت‌دار در بخش مسکن

رئیس سازمان بازرسی کل کشور خواستار تاسیس بانک اطلاعاتی از دریافت کنندگان زمین و مسکن دولتی شد و بر ضرورت ساماندهی امر واگذاری زمین و مسکن دولتی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، نیازی رئیس سازمان بازرسی کل کشور در جلسه شورای مدیران وزارت مسکن و شهر سازی ، ضمن تاکید بر ساماندهی امر واگذاری زمین و مسکن دولتی گفت : تبعیض در واگذاری زمین و مسکن به عنوان آسیب جدی مطرح است ، بدین نحو که این مزایا باید به افراد صاحب صلاحیت و یا کسانی که قبلا از این تسهیلات استفاده نکرده اند تعلق گیرد .

حجت الاسلام نیازی افزود : وجود قوانین و ضوابط جامع و همین طور ، تاسیس بانک اطلاعاتی از دریافت کنندگان زمین و مسکن دولتی می تواند کمک موثری برای سامان دهی این امر کند .

رئیس سازمان بازرسی کل کشور وجود ثبات در مقررات ، بخشنامه ها و دستورالعمل ها را با توجه به اجرایی شدن اصل 44 قانون اساسی و توسعه خصوصی سازی مهم برشمرد و افزود : بحث ثبات قوانین و مقررات می تواند بر افزایش سرمایه گذاری داخلی و خارجی و کم تر شدن تصدی گری دولت تاثیر گذار باشد ، مخصوصا در بخش مسکن که با بخش خصوصی ، بیشتر سر و کار دارد .

نیازی به انتخاب پیمانکاران پروژه ها اشاره کرد و گفت : انتظار ما از وزارت مسکن این است که در انجام کارهایش از پیمانکاران صالح و صلاحیت دار استفاده کند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ، مهمترین سیاست این سازمان را اصلاح گری و پیشگیری عنوان کرد و گفت : ما باید نظارت مان را به گونه ای اعمال کنیم که قبل از اینکه تخلفی صورت گیرد زمینه های ارتکاب به آن را از بین ببریم . لذا ما به نظارت به لحاظ ارزان بودن ، کم هزینه بودن و کارآمد بودن توجه بیشتری می کنیم .

نیازی هدف از این نوع دیدارها را اعتماد سازی متقابل بین سازمان بازرسی کل کشور و دستگاههای اجرایی برشمرد و گفت : دستگاه های اجرایی ، ما را کمک کار و مشاور خود بدانند ، ما به دنبال این هستیم تا از زاویه هایی استفاده کنیم که انگیزه ها را در مدیران تقویت نماییم .

در این دیدار ، سعیدی کیا وزیر مسکن و شهرسازی نیز ضمن استقبال از نظارت بر فعالیت‌های این وزارتخانه ، نزدیکی و همکاری بیشتر بازرسان و ناظران سازمان بازرسی را موجب بهتر انجام شدن امور در مجرای قانون دانست .

کد خبر 431440

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =