در هجدهمین جلسه شورای عالی بیمه خدمات درمانی ، آئین نامه اجرایی شورای تدوین تعهدات دارویی بیمه همگانی خدمات درمانی تصویب شد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، بر اساس مصوبه مذکور ، این شورا موظف است در فرایندی منظم لیست داروهای مورد تعهد بیمه به منظور تامین حقوق بیمه شدگان در دسترسی به داروهای ضروری و متناسب با منابع مالی سازمان های بیمه گر را تهیه کنند.

بر اساس این آئین نامه ، شورای تدوین تعهدات دارویی همچنین موظف است براساس اولویت بندی نیازهای سلامت افراد تحت پوشش ، افزایش کارآیی بیمه همگانی خدمات درمانی در جلوگیری از هزینه های غیر قابل تحمل به بیمه شدگان فهرست تعهدات دارویی را بررسی می کنند.

مبنای ورود داروی جدید به لیست داروهای مورد تعهد سازمان های بیمه گر ، فرم ارزیابی دارو انجام پاره ای از مطالعات و محاسبات بیمه ای ارائه مستندات مربوط به منحصر به فرد بودن دارو در درمان بیماری ها و مقایسه کیفیت تاثیر قیمت دارو با سایر داروهای هم رده و اطمینان از استطاعت صندوق های بیمه ای در تامین هزینه های دارویی است.

بر اساس این مصوبه ، مبنای خروج یک دارو از لیست تعهدات دارویی نیز مواردی چون حذف از منابع علمی ، عوارض شدید جانبی قیمت تا متعارف و ورود داروهای جدید با اثرات درمانی بهتر عنوان شده است.

کد خبر 431577

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =