رئیس شرکت توزیع فرآورده های نفتی غرب استان تهران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون مصرف بنزین سوپر در غرب استان تهران از مرز20 میلیون لیتر گذشت.

ابراهیم شکوری در گفتگو با خبرنگار مهر در کرج اظهار داشت : میزان مصرف بنزین سوپر در 9 ماه اول سال جاری به 23 میلیون و 499 هزار لیتر رسید که این رقم نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 14 میلیون و 615 هزار لیتر افزایش نشان می دهد.

وی افزود: با توجه به توسعه جایگاه های سوخت CNG و روند رو به رشد استفاده خودروها از این سوخت ، همچنین آمار بیش از 700 میلیون لیتر مصرف بنزین معمولی ، استفاده از بنزین سوپر نگران کننده است.

شکوری ، مصرف بی رویه بنزین ، رشد روزافزون تردد خودروها در سطح شهر و قاچاق سوخت توسط سودجویان از عوامل اصلی مصرف بیش از حد استاندارد بنزین در کشور و این منطقه برشمرد.

وی همچنین میزان مصرف بنزین معمولی را در این مدت 708 میلیون و 928 هزار لیتر اعلام کرد و یادآور شد : این رقم نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 58 میلیون و 871 هزار لیتر افزایش داشته است.

این مسئول خاطر نشان کرد : شرکت های خودروسازی بزرگترین علت افزایش مصرف سوخت هستند و روند تولید خودرو و نحوه واگذاری آن به مردم هر روز بر تعداد آنها در سطح شهر می افزاید که این امر به مصرف انواع سوخت سیر صعودی می دهد.

کد خبر 431621

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =