بازسازی شاخص های ارزیابی پژوهش های هنری

معاون پژوهشی دانشگاه هنر تهران از بازسازی شاخص های ارزیابی پژوهش های هنری خبر داد.

معاون پژوهشی دانشگاه هنر تهران در گفتگو با مهر افزود : پژوهش در حال حاضر همتراز با آموزش و حتی جدی تر از آن در دانشگاه ها مطرح می شود اما اولویت یافتن پژوهش در هنر منجر به تألیف کتب درسی به روزتر و تولید استراتژی های آموزشی نو می شود که خود به خود بر نوع و کیفیت دروس و ایجاد استراتژی در دانشجویان هنر تأثیرگذار است.

دکتر بنی اردلان یادآور شد : اصولا به دلیل آنکه هنر معادل ذوق و الهامی است که خود هنرمندان دارند ملاک سنجش و استانداردسازی خاصی در عرصه پژوهش های هنری وجود ندارد و عموما پذیرش جامعه هنری به عنوان ملاک هنرمند بودن در نظر گرفته می شود. در ایران باید به سمتی حرکت شود که شاخص های ارزیابی هنر بوجود آید که در این راستا گزینه هایی مطرح شده است. جوایز بین المللی اعضای هیئت علمی، برگزاری نمایشگاه های بین المللی توسط اساتید یا ارائه آثار شاخص و عجین با هویت ملی و دینی توسط اساتید از کلیاتی هستند که در خصوص تعیین شاخص های ارزیابی هنر مورد نظر قرار گرفته اند.

معاون پژوهشی دانشگاه هنر تهران از حرکت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راستای بازسازی شاخص های ارزیابی پژوهش های هنری خبر داد و گفت: شاخص های ارزیابی پژوهش های هنری باید مورد ارزیابی و بازسازی قرار گیرند، البته این اقدام با دشواری همراه است اما باید با جمع بندی سلیقه ها و آراء به برنامه ای علمی دست یافت. 

کد خبر 431673

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =