شکست نمایندگان ارومیه در ایستگاه سوم/ اولین پیروزی برای اصفهان و گنبد

شکست پگاه ارومیه ، اولین پیروزی تربیت بدنی اصفهان و استقلال گنبد به همراه برتری سه تیم بالای جدول مهم ترین حوادث هفته سوم لیگ برتر والیبال بود.

به گزارش خبرنگار مهر، از هفته سوم رقابت های لیگ برتر شش بازی در تهران و شهرهای مختلف برگزار شد که طی آن تیم ها نشان دادند با قرار گرفتن در کوران مسابقات رفته رفته،هم ترکیب اصلی خود را شناخته و هم در قالب اصلی خود جا افتاده و بهتروهماهنگ تراز قبل بازی می کنند. از این پس قطعا شاهد بازی های بهتر و نزدیک تری از سوی تمام تیم ها خواهیم بود. در زیر نگاهی داریم به بازی های هفته سوم.

حادثه مهم در سالن هفت تیر تهران
مهم ترین حادثه ایستگاه سوم لیگ برتر در تهران و در سالن شهدای هفتم تیر رقم خورد. برق که هفته گذشته در سیرجان مغلوب گل گهر شده بود با ارائه یک بازی یکدست و هماهنگ در سه گیم پیاپی پگاه ارومیه یکی از مدعیان این دوره را با شکست بدرقه کرد. شاگردان اکبر نائینی کم اشتباه و برتر از حریف خود ظاهر شدند. پرویز پزشکی پاسور برقی ها با استفاده درست از بازیکنان قدرتی و سرعتی خود که روی دریافت های خوب انجام می شد به خوبی تیم خود را هدایت کرد. زادون، جهاندیده، شیاری، پژمان، ثانی و ... یک روز خوب را در ترکیب برق پشت سر گذاشتند. در تیم پگاه نیز که پا به پای حریف پیش رفت بهبودی، افشاردوست و غلامی بهتر از سایرین بودند.

پتروشمی و روند روبه رشد
سایپا نایب قهرمان فصل قبل در شهرک بعثت ماهشهر به سختی و با زحمت فراوان و تنها به لطف تجربه بالای بازیکنان خود پتروشیمی را شکست داد.

شاگردان ناصر شهنازی که دو گیم نخست را به سایپا واگذار کرده بودند از گیم سوم به بعد یک بازی هماهنگ و کم نقص را به نمایش گذاشتند . شهنازی با قرار دادن مساجدی و تشریفات به جای فتح الهی و فتاح و بازی خوب محمد عمده غیاثی و پاسور با تجربه خود حریف پرمهره تهرانی را تا سرحد شکست پیش برد.

پتروشیمی در سه گیم آخر یک والیبال زیبا را به نمایش گذاشت. رحمان داودی ستاره زمین در این سه گیم برد و اگر تجربه بازیکنانی چون شریعتی و معززی خواه در کنار بازی خوب نظری افشار به یاری سایپا نمی رسید، قطعا این تیم با شکست به تهران بازمی گشت . این دومین بار است که پتروشیمی در گیم پنجم می بازد .

صدرنشین با قدرت ظاهر شد
یکی دیگر از بازی های خوب هفته سوم در تالار خانه جوان ارومیه انجام شد . شاگردان خلیل آزمون در تیم گل گهر که گیم نخست را به میزبان خود آذرپیام واگذار کرده بودند در سه گیم بعدی با بازیسازی خوب مهدوی و ضربات عندلیب ، بابایی، زاع و مصطفی وند، پیروز از میدان خارج شدند تا همچنان صدر جدول را در اختیار خود داشته باشند. در تیم آذرپیام هم پرستاری ، رضایی و محمدی راد بازی خوبی نمایش دادند. گل گهر نشان داد که بی دلیل صدر جدول را تصاحب نکرده است.

پیروزی خانگی گنبدی ها
در گنبد ، استقلال این شهر برای شکست دادن بانک کشاورزی تا گیم پنجم صبر کرد. تیم بانک کشاورزی بازهم یک بازی خوب دیگر را به نمایش گذاشت و فرهاد خاوری در قطر پاسور ، فتاحی و شورایی یک روز خوب را پشت سر گذاشتند. اما استقلالی ها که از حمایت تماشاگران خودی سود می برد با بازیسازی خوب سلیقه معروف و ضربات رئوفی و کاشف منصور حریف خود را شکست دادند.

اصفهان و اولین پیروزی
تربیت بدنی اصفهان در خانه، اولین پیروزی خود را در جدول ثبت کرد. این تیم در گیم نخست برابر آیدانه چالدوران ضعیف و پراشتباه ظاهر شد. چوگان و بهرام جعفرپور در تیم آیدانه بازی خوبی را به نمایش گذاشتند اما با دفاع خوب، اصفهانی ها حریف خود را در سه گیم پیاپی شکست دادند. بازی عالی شاه زمانی در کنار یار باتجربه این تیم کاوه آهنگران باعث شد تا نماینده دیار نصف جهان در هفته سوم و پس از دو شکست، اولین پیروزی را کسب کند. آنچه باعث برتری تربیت بدنی اصفهان شد دفاع خوب این تیم در کنار اشتباهات پرتعداد بازیکنان آیدانه در زدن سرویس بود.

پیروزی پیکان به لطف تجربه
در تهران تیم اتکا پس از آنکه یک گیم را به پیکان واگذار کرد توانست گیم دوم را به نفع خود خاتمه دهد. شاگردان "مرادی" در این گیم تیم پرستاره و مدافع عنوان قهرمانی را تحت تاثیر بازی خوب خود قرار دادند. اما شاگردان کارخانه تنها با تجربه خود حریف را شکست دادند و بازی چندان دلچسبی را به نمایش نگذاشتند.

نتایج کامل هفته سوم رقابت ها:
استقلال گنبد 3 - بانک کشاورزی 2
(23-25، 25-20، 23-25،25-19، 15-8)

تربیت بدنی اصفهان 3 - آیدانه چالدوران یک
(20-25، 25-21، 25-22، 25-18)

پتروشیمی ماهشهر 2 - سایپای تهران 3
(22-25، 15-25، 25-23، 25-23، 18-20)

آذرپیام ارومیه یک - گل گهر سیرجان 2
(25-22، 23-25، 19-25، 23-25)

اتکا تهران یک - پیکان تهران 3
(16-25، 25-20، 17-25، 20-25)

برق تهران 3 - پگاه ارومیه صفر
(27-25، 25-23، 25-19)
 

کد خبر 431696

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =